Одвічна дилема - що обрати: стару та перевірену механіку чи новий та прогресивний автоматичний вимірювач артеріального тиску - Запоріжжя.Info

Одвічна дилема – що обрати: стару та перевірену механіку чи новий та прогресивний автоматичний вимірювач артеріального тиску

Суспільство завжди ділилось на два «табори». Прихильники механіки впевнено відстоюють свою точку зору, щоразу наводячи перевірені часом та здобуті багаторічним досвідом аргументи. Їх опоненти, люди, яких часто називають новаторами, адже вони зацікавлені у пізнанні чогось досі невідомого, прогресивного. На їх думку, у механіці присутній фактор суб’єктивізму, який не дає отримати точний результат. Автомат повністю виключає втручання людини у процес вимірювання.

По правді кажучи, не варто ставати на сторону одних чи інших. Вони обидва праві, проте кожен по своєму. Просто існує ряд факторів, які впливають на кінцевий вибір і виходячи з них потрібно надати перевагу найоптимальнішому типу приладу. Адже якщо даний вимірювач підійшов саме вам, це не дає 100-відсоткової гарантії, що він стане ідеальним для когось іншого.

Переваги та недоліки різних типів вимірювачів тиску

Купити механічний тонометр можна з декількох причин:

  • Він доволі не дорогий, у порівнянні з автоматом чи напівавтоматичним пристроєм. Середня ціна хорошої механічної моделі коливається у межах 300-500грн. Все залежить від комплектації, країни-походження та бренду. Китайські тискоміри значно дешевші, швейцарські чи, до прикладу, японські можуть влетіти в копій очку.
  • Ще одна перевага та привід придбати механіку – такий прилад працює не залежно від електрики та інших елементів живлення, зокрема батарейок. Його можна брати з собою у відрядження, подорож та не боятись, що у певний момент не зможете ним скористатись.
  • При правильному користуванні вони здатні показати найточніший результат, адже у автоматичних вимірювачів завжди є похибка у порівнянні із механікою.

Проте на цьому позитивні аспекти придбання такого типу тонометра завершують і розпочинається перелік недоліків:

1) Для того аби виміряти артеріальний тиск з допомогою такого пристрою потрібно мати відповідні навики. Саме тому механіку вважають приладами, якими вміло користуються лікарі та інші представники медичної сфери. Простий пересічний користувач схильний не розчути, не правильно закріпити манжету та надто швидко стравлювати повітря у манжеті з допомогою клапана та гумової груші. Люди часто заокруглюють, не завжди у вірну сторону.

2) Самостійне вимірювання з допомогою механічного приладу доволі складне. Адже одночасно потрібно правильно зафіксувати манжету, тримати або ж підкласти під манжету головку стетоскопа, поступово нагнітати і випускати повітря з допомогою нагнітача та ще й слідкувати за стрілкою на екрані манометра, що не пропустити показники систолічного та діастолічного тиску.

У той час, як автомат: простий у користуванні, не потребує попереднього навчання (натиснув на одну кнопку і чекаєш, поки за тебе все зробить пристрій) або ж сторонньої допомоги (манжета з цільцем або без закріплюється на передпліччі або зап’ятку і самостійно наповнюється повітрям). Ще одна перевага такого типу приладу полягає у індикації. У вас нерегулярне серцебиття – ось вам індикатор аритмії, не так наклали манжету – тут умовне позначення, яке сигналізує користувачу, що результати можуть бути не точні, адже з манжетою не все гаразд, надто високий тиск – екран загориться червоним, низький – жовтим, нормальний – зеленим.

А як же ж пульс, механічний пристрій не вказує його, для цього знадобиться годинник, а також фіксація пальця на пульсуючій артерії. Автоматичний тонометр здатний відобразити даний показник, разом із артеріальним тиском людини.

Вбудована пам’ять – ще одна перевага автоматів. З механікою вам потрібно вести спеціальний блокнот із записами, автоматичний вимірювач все зберігає у собі. Та навіть дає можливість переглядати, визначати середнє значення за 7, 14, 28, 30 чи більше днів.

Окресленими недоліками цифрових тонометрів є:

  • Постійна залежність від батарейок або ж джерела змінного струму;
  • Такі пристрої здатні на похибку під дією різних факторів: низького заряду батареї, активності пацієнта в момент вимірювання, перепадів електрики тощо;
  • Через часте вимірювання, ресурс елементів живлення швидко закінчується і потрібно купувати нові батарейки або ж бути обмеженими у пересуванні, адже пристрій з допомогою адаптера буде працювати лише від розетки;
  • І на завершення ціна. Автоматичні пристрої дороговартісні. Клієнт може потратити від 500 до 2000 грн. Більш сучасні моделі коштуватимуть ще дорожче, але їх купують люди виходячи з додаткових функцій, дизайну чи бренду.

Як обрати

Купити механічний тонометр варто у таких випадках:

1) Якщо ваш вік не перевищує 40 років, від 45 і більше краще підійдуть автоматичні моделі, адже вони розпізнають порушення серцевого ритму;

2) В разі ушкодження судин такими захворюванням, як атеросклероз та надто слабкому пульсі.

Натомість зупинити свій вибір на повністю автоматичній моделі варто, коли:

1) У пацієнта є проблеми зі слухом, він не здатний через трубки стетоскопа відчути тони серця;

2) У разі схильності до аритмії;

3) Нездатності освоїти всі тонкощі вимірювання тиску механікою;

4) У випадку, якщо ви хочете отримувати точні результати без зайвих зусиль з вашої сторони.
Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz


Від Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com