Запоріжцям, що перехворіли на ковид, видають додому кисневі концентратори – Запоріжжя Інфо

Запоріжцям, що перехворіли на ковид, видають додому кисневі концентратори

Не тільки побороти коронавірус, але й навчитись знову повноцінно дихати. Чимало пацієнтів стикаються з такою проблемою після Ковіду, наголошують медики. Втім, додають, більшість людей певний час лишаються залежними від кисню, тож продовжують лікуватися у стаціонарі. Є й ті, кого відправляють відновлюватися амбулаторно, забезпечивши кисневим концентратором.

Ганна Володимирівна Нікітіна вже кілька днів перебуває вдома після тривалого лікування від коронавірусу. Попри повернення з медзакладу, і досі користується кисневим концентратором. І хоч почуває себе Ганна Володимирівна краще, але все ще має слабкість.

Жінка розповідає, захворіла одразу після доньки ще наприкінці вересня, а вже за тиждень обидві потрапили до інфекційної лікарні, де провели майже місяць. Дочка Ельвіра каже, щойно стан мами стабілізувався, звернулась до лікарів за допомогою в отриманні концентратора. Тоді у мами сатурація трималася на рівні 88%. Коли у поліклініці погодились виділити концентратор, Ельвіра змогла забрати матір додому.

Мобільні концентратори для лікування таких пацієнтів місто отримало від держави. Частину з них у зв’язку з різким збільшенням кількості хворих на Ковід спрямували до опорних медзакладів. Лікарі зазначають: отримати концентратори додому можуть не всі, а лише ті, кому навіть після одужання важко дихати та хто має супутні патології і потребує киснЕвої підтримки.

Заступниця директора КНП “ЦПМСД №9” Наталія Гришина пояснює, надання концентратора погоджується під час виписки зі стаціонару, за наявності вільних концентраторів у центрі, адже вони можуть знаходитись у пацієнтів вдома. При отриманні концентратора складається двосторонній договір, підписаний пацієнтом і закладом, у якому обговорюється порядок використання концентратору, порядок його повернення і окремо надається консультація.

Медики кажуть, апаратура проста у використанні. Пацієнту необхідно лише набрати у ємність очищену воду, одягнути маску та увімкнути апарат. Максимальна потужність подачі кисню у цих концентраторах до 10 літрів за хвилину. У якому саме режимі користуватись апаратом – вирішує сімейний лікар.

Нині ж Ганна Володимирівна та її донька Ельвіра хочуть якнайшвидше відновитися після хвороби, повернутись до звичного життя та зробити щеплення.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.
ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com