У запорізькому ОСББ із користю утилізують опале листя – Запоріжжя Інфо

У запорізькому ОСББ із користю утилізують опале листя

Цієї осені, як і щороку в Запоріжжі, подекуди з’являється їдкий дим від спалення листя. Напротивагу цьому шкідливому та неекологічному способу утилізації, в ОСББ у Комунарському районі міста перетворюють опале листя на компост.

Голова ОСББ “Сонячний світанок 2015” Олег Комаренко розповів про свій досвід.

Я взяв піддони, зробив із них два великих ящики, кожен довжиною близько чотирьох метрів, шириною метр. Двірник щодня збирає листя, кладе на тачку і відвозить у ці ящики. Потім до зібраного листя ми доливаємо воду та додаємо спеціальні бактерії, вони продаються в агромагазинах. І воно перетворюється на компост“, — зазначив Олег.


У запорізькому ОСББ із користю утилізують опале листя

Він зазначив, що такий метод використовують уже другий рік поспіль. Компостом навесні будуть удобрювати дерева, що ростуть у дворі. 

Ми почали саджати такі дерева як псевдотсуга, як тюльпанне дерево. А вони коштують 1500-1700 грн. Такі дерева саджаємо, а вони ж потребують догляду, добрив. Ми викапуємо величезні ями біля метра вглиб, засипаємо їх цим компостом і таким чином їх удобрюємо. Щороку висаджуємо десь вісім дерев, замінюємо старі або просто збільшуємо кількість дерев у дворі“, — каже голова ОСББ.У запорізькому ОСББ із користю утилізують опале листя

Тим часом у Запорізькій міській раді закликають інші ОСББ переймати досвід “Сонячного світанку 2015”. Там відзначають, що компостування опалого листя — це найбільш екологічний спосіб його утилізації. А також підкреслюють, що таким чином комунальні служби міста матимуть менше навантаження, що дозволить зекономити бюджетні кошти.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.
ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com