У Мелітополі віськових пілотів підозрюють у фіктивних польотах – Запоріжжя Інфо

У Мелітополі віськових пілотів підозрюють у фіктивних польотах

Обласна поліція отримала ще пів року на розслідування справи щодо підробки польотних листів у мелітопольській військовій частині. Один з пілотів отримував зарплату за виліти, хоча в цей час працював за кордоном на приватному підприємстві. 

Про це повідомляється в ухвалі Мелітопольського міськрайонного суду.

Згідно з матеріалами справи, штурман транспортної авіації військової частини А3840 (Мелітополь) з 12 лютого 2020 року виїхав за кордон і працював там на приватному підприємстві.

Попри це військова частина виплачувала йому зарплату. Загалом він отримав  80 тисяч гривень. 

Звільнився з військової частини штурман лише у травні 2020 року. 

Про це довідалася військова контррозвідка і передала інформацію правоохоронцям. У червні 2020 року слідчі відкрили кримінальне провадження щодо службового підроблення (ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України) та щодо привласнення майна через зловживання службовим становищем (ч. 3 ст. 191 КК України).

Під час розслідування з’ясувалось, що схожа ситуація склалася стосовно ще трьох пілотів-інструкторів, двох штурманів-інструкторів, командира авіаційного загону та заступника командира авіаційної ескадрильї. 

Слідчі стверджували, що ці службовці періодично були відсутні у військовій частині, не дивлячись на те, що згідно з відомостями польотних листів мали виконували польоти та перебувати на борту літаків. 

Це підтверджується інформацією з мобільних мереж та матеріалами співробітників СБУ. 

За час розслідування співробітники поліції отримали низку документації військової частини, допитали працівників, провели почеркознавчі експертизи, також підтвердили відсутність польотів інформацією від ДП “Украерорух”. 

Втім нині у справі закінчуються строки розслідування, а правоохоронцям необхідно провести ще низку дій для закінчення слідства (отримати додаткові документи, призначити економічну експертизу, витребувати інформацію щодо телефонних з’єднань, вирішити питання щодо повідомлення про підозру). 

Тож силовики звернулися до суду для продовження строків розслідування до 12 червня 2022 року. 

Суд це клопотання задовольнив. 

Варто додати, в ухвалі також вказувалося, що слідчі вже скерували до суду два обвинувальні акти про підробку польотних листів командирами екіпажів повітряних суден – командира авіаційного загону та заступника командира авіаційної ескадрильї.

Також поліція збирається повідомити про підозру начальнику медичної частини (нині проходить почеркознавча експертиза стосовно його підписів у журналі передпольотного медичного огляду). 

Імена військових-фігурантів у судовому реєстрі не розкривалися.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com