Через трагедію на Франкивщині у Запоріжжі почали перевірки лікарень – Запоріжжя Інфо

Через трагедію на Франкивщині у Запоріжжі почали перевірки лікарень

На Запоріжжі фахівці ДСНС перевіряють медзаклади на предмет пожежної безпеки. Станом на 10 січня відвідали вже 150 таких об’єктів. Особливу увагу приділяють тим, що використовують кисневе обладнання.

Кажуть, часто причинами надзвичайних ситуацій, зокрема у ковідних лікарнях, стає необачність та недотримання техніки безпеки. Приводом для чергових перевірок сталася трагедія у Косівській лікарні на Франківщині. Там наприкінці грудня пожежа забрала чотири життя.  Займання почалося, коли поруч із кисневими концентраторами запалили свічку. 

Аби запобігти надзвичайним ситуаціям, співробітники ДСНС насамперед перевіряють під’їзди до корпусів — адже рятувальна техніка має діставатися туди без перешкод. Також дивляться, чи є доступність до води, дизельгенераторів та точок приєднання на випадок екстреного відключення електропостачання. Особливу увагу звертали на медзаклади з кисневим обладнанням, яке використовується для лікування хворих на Ковід-19.  

Начальник управління запобігання НС ГУ ДСНС України в області Євген Водоп’янов наводить статистику:

“Станом на сьогоднішній день на території Запорізької області такі заходи пройшли на 150 закладах охорони здоров’я. Всього 495 об’єктів, з яких 52 об’єкти використовують кисневе обладнання. За підсумками роботи направлено 49 інформацій до органів виконавчої влади щодо протипожежного стану об’єктів охорони здоров’я Запорізької області”.

Фахівці зазначають, переважна більшість нещасних випадків при використанні кисню у лікувальних закладах стається з організаційних причин. Рівень життєво важливої речовини у палатах не повинен бути більшим за 23%. Перевищення його концентрації перетворює навіть негорючі речовини в легкозаймисті. Проте перевірити це можливо лише за допомогою газоаналізаторів. Аби виявити подібні недоліки та попередити небезпечні для життя ситуації, на Запоріжжі тривають заходи щодо підвищення протипожежної безпеки закладів охорони здоров’я.

Андрій Адамчук, начальник управління ГУ Держпраці у Запорізькій області, пояснює:

Відвідування посадовими особами ГУ Держпраці в Запорізькій області 26 лікувально-профілактичних закладів показало, що лише поодинокі заклади мають такі газоаналізатори. І лише 1 лікувально-профілактичний заклад у Запорізькій області забезпечений цими газоаналізаторами в достатньому обсязі”.

На це відповіла начальниця відділу департаменту охорони здоров’я ЗМР Юлія П’ятишкіна:

“Через недостатнє фінансування галузі охорони здоров’я залишаються невиконаними капітальні заходи, які потребують більш коштів. Такі як дообладнання автоматичної системи пожежного захисту. Або повністю облаштування. На сьогоднішній день потребує ремонту та заміні обладнання на сертифіковане в Україні”.  

Пропозиції фахівців щодо підвищення безпеки закладів охорони здоров’я ще вивчатимуть на засіданнях комісій з ТБНС. Потім можливості фінансування розглянуть вже на місцевому рівні.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.
ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com