Антимонопольний комітет розпочав перевірку умов договорів операторів «Запоріжжяобленерго» – Запоріжжя Інфо

Антимонопольний комітет розпочав перевірку умов договорів операторів «Запоріжжяобленерго»

Південно-східне тервідділення Антимонопольного комітету розпочало перевірку дотримання законодавства про захист економічної конкуренції окремими операторами систем розподілу під час надання ними електропостачальникам послуг з розподілу електричної енергії.

За інформацією пресцентру АМКУ, мова йде про невідповідність умов договорів окремих операторів Типовому договору, а саме — застосування штрафів за перевищення фактичного від замовленого обсягу розподіленої електроенергії за місяць.

Так, до органів Комітету надійшли звернення від електропостачальників, що користуються послугами ПАТ «Запоріжжяобленерго». Вони повідомили про застосування до них штрафів за перевищення фактичного обсягу розподіленої електричної енергії на 5%. Оскільки законодавство про електроенергетику та Типовий договір не передбачають санкцій за відхилення від замовленого обсягу розподіленої електричної енергії, органами Комітету було здійснено збір й аналіз інформації, що підтвердили скарги електропостачальників.

Додатково Комітет звернувся до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг за роз’ясненнями з цього питання. У відповідь НКРЕКП зазначила, що єдиним допустимим з наведених Комітетом прикладів конкретизації умов Типового договору є визначення конкретного розміру пені за прострочення платежу. Усі інші виявлені Комітетом додаткові умови договорів не можуть вважатися конкретизацією умов Типового договору.

Наразі готується проєкт подання про початок розгляду справи за ознаками зловживання монопольним становищем ПАТ «Запоріжжяобленерго».

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com