Зимовий карантин в Україні не вплине на курс валют, - радник президента - Запоріжжя.Info

Зимовий карантин в Україні не вплине на курс валют, – радник президента

Відзначається, що зараз є передумови для зміцнення гривні

Посилення карантинних заходів, запроваджене в Україні з 8 до 24 січня з метою боротьби з поширенням коронавірусу, істотно не вплине на курс гривні до долара, адже багато підприємств продовжують працювати, а кон’юнктура на зовнішніх ринках сприяє припливу валюти до країни. Про це заявив радник президента України з питань економіки Олег Устенко, повідомляє прес-служба ОП.

“Обмежувальні заходи переважно стосуються діяльності у сфері послуг, а промислові та аграрні підприємства продовжують працювати. Також працює банківська система. Тому карантин не матиме істотного впливу на курс валют в Україні”, – зазначив Устенко.

Він додав, що на курс валют в Україні впливає низка факторів. По-перше, це стан зовнішніх ринків, який зараз активно поліпшується, зокрема зростають ціни на ті групи товарів, які експортує Україна: метали та сільськогосподарська продукція. Це означає, що українські експортери почнуть завозити до країни більше валютної виручки. А додаткова пропозиція валюти на ринку створюватиме тиск на іноземні валюти і сприятиме зміцненню гривні.

По-друге, за словами Олега Устенка, приплив валюти до України збільшується завдяки кредитному ресурсу. Крім того, радник президента України нагадав, що вже в новому році Міністерство фінансів залучило на двох аукціонах з розміщення ОВДП понад 17 млрд грн. Частина з них була номінована у валюті. Це означає, що частина покупців для придбання ОВДП заводили до країни валюту і конвертували її у гривню. Таким чином, за словами Олега Устенка, створюються підстави для зміцнення національної валюти.

Нагадаємо, в Україні 8 січня ввели посилені карантинні обмеження, які діятимуть до 24 січня 2021 року. У цей період не працюватимуть навчальні заклади, крім дитсадків, бари, ресторани і кафе (тільки навинос або на доставку), розважальні та культурні установи, спортзали, фітнес-центри і басейни. Через це в деяких містах підприємці вийшли на акції протесту з вимогою дозволити їм працювати. 
Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz


Від Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com