Журналіст The New York Times прищепився вакциною "Супутник V" і пояснив свій вибір - Запоріжжя.Info

Журналіст The New York Times прищепився вакциною “Супутник V” і пояснив свій вибір

Московський кореспондент The New York Times Ендрю Крамер прищепився російською вакциною проти коронавірусу “Супутник V”. У своїй колонці він розповів, чому зробив такий вибір.

Спочатку у Крамера були сумніви в ефективності вакцини через її випуск до завершення випробувань і оголошення про її готовність, пов’язане з пропагандою, пише “Дождь”.

“Через раннє схвалення вакцини сумніви в її ефективності висловлював, зокрема, директор Національного інституту алергії та інфекційних захворювань США Ентоні Фаучі. “Я сподіваюся, росіяни дійсно твердо довели, що вакцина безпечна й ефективна. Я серйозно сумніваюся, що вони це зробили”, — заявив він на початку серпня, зазначивши, що на той час у Сполучених Штатах розроблялося “півдюжини або більше” вакцин і, якби влада захотіла ризикнути, вона б уже тоді змогла почати вакцинацію населення.

Однак скепсис західних експертів, пише Крамер, переважно був заснований на тому, що відбувається навколо вакцини, а не на її якості.

За його словами, російські вчені мають “довгу і легендарну практику розробки вакцин”. У радянський період боротьба з інфекційними захворюваннями була пріоритетом охорони здоров’я, а експорт вакцин в країни, що розвиваються, — елементом дипломатії в період холодної війни. Крім того, вірусологія займала центральне місце в радянській програмі зі створення біологічної зброї.

Крамер зазначив, що російські вчені традиційно випробовують розроблені ними вакцини на собі. Директор Центру імені Гамалії Олександр Гінцбург також прищепився вакциною ще до того, як розробники оголосили про закінчення випробувань на тваринах.

Ще однією причиною, з якої Крамер прищепився російською вакциною, стала її доступність (Крамер прищеплювався в Москві) — в міських клініках не було дефіциту через логістичні збої і черги.

Він також зазначив, що у нього не виникло деяких поширених побічних ефектів після вакцинації, таких як сильний головний біль і лихоманка.

Наразі для масової вакцинації в різних країнах світу використовуються три вакцини: російська “Супутник V”, британська AstraZeneca й американо-німецька Pfizer-BioNTech.
Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz


Від Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com