Зарплати по 6-7 тис грн: Медики планують всеукраїнський страйк після Нового року – Запоріжжя Інфо

Зарплати по 6-7 тис грн: Медики планують всеукраїнський страйк після Нового року

Крім того, українські лікарі хочуть виїжджати за кордон, а саме до Польщі, де їм дозволено працювати 5 років поспіль, протягом яких вони повинні підтвердити свій диплом польською мовою для постійної роботи

Від останнього пікету, який був минулого тижня, не минуло й п’яти днів. Понад 100 лікарів виходили до стін ВР, скандували гасла проти нового бюджету на 2021. Він їх категорично не влаштовує, а саме заробітна плата, яка ні на скільки не змінилася з цього року. Середня заробітна плата медиків становить від 6000 до 9000 грн з усіма надбавками. Нашому кореспонденту вдалося поспілкуватися з одним з лікарів Бориспільської лікарні, який розповів про ситуацію, що склалася з умовами праці українських медиків.

“Звичайна медсестра тут заробляє з усіма надбавками майже 6000 грн, лікар заробляє на 1000 грн більше”, – розповів бориспільський медпрацівник.

Відсутність реформ медиків обурює, і вони готуються до всеукраїнського страйку.

За деякою інформацією, яку нам розповів лікар, на цей страйк лікарі вийдуть після Нового року, 1 січня. Вони масово хочуть написати заяву про відпустку за свій рахунок і 1 січня вийти під стіни ВР, щоб скандувати і не дозволяти ввести цей бюджет.

Крім цього, лікарі хочуть виїжджати за кордон, а саме до Польщі. Тому що Польща дозволила працювати у себе 5 років, за цей час вони повинні підтвердити свій диплом польською мовою. Якщо вони це роблять, то без проблем можуть працювати за кордоном. 

“Сьогодні медицина на слуху, тому що проблема загальносвітова. Але щоб ми побачили на наступний рік у бюджеті якісь зміни, рядові медики, профспілки – ми цього не бачимо. Ми бачимо в цьому бюджеті те, що на їдальню собі депутати з 2 млн підвищили на 4 млн грн, а на зарплату медикам – ми не бачимо. Медична сестра, 30 років стажу, 1,5 ставки, на руки вона отримала 6800 грн. Лікар, оклад 4050 грн, на руки лікар отримала 7100 грн. Ми не можемо волонтерити все життя”, – наголосив лікар ковідного відділення Бориспільської ЦРЛ Ілля Луців.

Нагадаємо, у Києві та Львові 16 грудня медичні працівники вийшли на акції протесту, вимагаючи від влади встановити гідну зарплату і збільшити виплати у разі захворювання COVID-19. 19 грудня в Києві на мітинг вийшли близько трьох тисяч українських медпрацівників.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.
ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com