За якими правилами з 1 червня запрацюють спортзали та фітнес-клуби – Запоріжжя Інфо

За якими правилами з 1 червня запрацюють спортзали та фітнес-клуби

Головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко затвердив Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів в деяких закладах фізичної культури та спорту на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Відповідна постанова від 26 травня 2020 року № 28 набере чинності 1 червня.

Обслуговування в спортивних (тренажерних) залах, фітнес-клубах, спортивних майданчиках для командних (парних) занять (окрім занять національних збірних) і дитячих спортивно-юнацьких школах має здійснюватися з урахуванням затверджених Тимчасових рекомендацій.

Працівники

Перед початком зміни проводиться температурний скринінг усім працівникам закладів. Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2° C або ознаки респіраторних захворювань, до виконання обов’язків не допускаються.

Працівники закладів повинні бути одягнені в медичну маску або респіратор (ЗІЗ).

Після кожного зняття ЗІЗ та одягання чистої маски/респіратора працівник повинен ретельно помити руки з милом або обробити антисептичним засобом.

Адміністрація закладу повинна провести навчання серед працівників щодо правил використання ЗІЗ, їх утилізації та забезпечити контроль над дотриманням цих правил.

Працівники повинні:

регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 2 години та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо;

утримуватись від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань, – кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо;

дотримуватись респіраторної гігієни та етикету кашлю;

самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

Відвідувачі

Усім відвідувачам проводиться температурний скринінг при вході до закладу. Тим, у кого при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2° C або ознаки респіраторних захворювань, відвідування заборонено.

Дозволяється одночасне перебування клієнтів у закладі з розрахунку не більше однієї особи на 10 кв. м площі зали для індивідуальних занять та однієї особи на 5 кв. м площі зали для групових/командних занять (не більше 10 осіб у групі).

Проведення групових/командних занять проводиться виключно за попереднім записом.

Кількість клієнтів, що одночасно перебувають у закладі, повинна враховувати та не допускати потенційне скупчення в зонах роздягалень, санітарних та адміністративних зонах.

Санітарна обробка

На вході до закладу організовується місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активнодіючої речовини понад 60 % для ізопропілових спиртів та понад 70 % для етилових спиртів. Доцільно розмістити яскравий вказівник про необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка тощо).

У зонах проведення занять розміщуються додаткові місця для обробки рук антисептиками, паперові рушники, контейнери (урни) для їх утилізації та нагадування для клієнтів щодо необхідності дотримання гігієни, дезінфекції рук та спортивного інвентарю після використання.

Що заборонено

На період карантину забороняється:

використання багаторазових (тканинних) рушників (окрім персональних рушників відвідувачів);

розміщення в доступі клієнтів рекламних брошур, журналів та інших поліграфічних матеріалів;

функціонування спа-зон і надання послуг масажу;

функціонування фітнес-барів і кулерів з водою;

функціонування дитячих кімнат;

одночасне використання багатофункціональних тренажерів кількома відвідувачами;

проведення групових занять для понад 10 осіб та інших групових занять, що передбачають безпосередній фізичний контакт;

проведення групових занять для дітей віком до 12 років;

видача багаторазових рушників клієнтам.

Робота вендингових машин дозволяється.

Басейни

Функціонування басейнів дозволено:

– для індивідуального відвідування;

– для спортивних навчально-тренувальних груп 2 року навчання та старше;

– за умови одночасного перебування на одній доріжці не більше 4 осіб для індивідуальних занять і не більше 6 осіб для спортивно-тренувальних груп у 50-метрових басейнах;

– за умови одночасного перебування на одній доріжці не більше 2 осіб для індивідуальних занять і не більше 3 осіб для спортивно-тренувальних груп у 25-метрових басейнах.

Роздягальні

Необхідно обмежити одночасне використання роздягалень і душових кабін на рівні не більше 50 %, не відкриваючи для використання клієнтами кожну другу шафу для роздягання / душову кабіну, та нанести відповідні позначки (окрім окремо обладнаних душових кабін, що унеможливлюють контакт між клієнтами).

Тренажери

Тренажери для кардіо-занять, що передбачають тривалий цикл використання одним клієнтом, повинні бути розміщені з інтервалом не менше 2,5 метри один від одного.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com