За три роки Україна зможе запустити власну систему трансплантації, – Степанов – Запоріжжя Інфо

За три роки Україна зможе запустити власну систему трансплантації, – Степанов

У планах МОЗ досягти трансплантаційної незалежності

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що вже за три роки Україна зможе запустити власну систему трансплантології. Про це очільник МОЗ заявив на брифінгу.

За словами Степанова, 29 років цей напрямок медицини в Україні був, м’яко кажучи, в занепаді. Проте наразі у планах МОЗ досягти трансплантаційної незалежності. Це означає, що всі наші громадяни, які потребуватимуть трансплантації, будуть її робити саме в Україні, а не за кордоном. Міністр також повідомив, що цього тижня уряд та МОЗ здійснили кілька важливих кроків у цьому напрямку. Зокрема, було ухвалено два важливих нормативних акти.

“На цьому тижні за внесеними пропозиціями від Міністерства охорони здоров’я урядом було ухвалено дві достатньо важливі постанови. Перша – розширила перелік закладів охорони здоров’я, які долучаються до пілотного проекту з трансплантації, який веде виключно МОЗ. Ми розраховуємо відповідні тарифи, сплачуємо кошти закладам охорони здоров’я за здійснену трансплантацію”, – зазначив він.

Згідно з ухваленим рішенням, до проекту долучаться 38 закладів, які будуть брати участь в трансплантації на території України. За словами очільника МОЗ, друга постанова не менш важлива.

“Це положення про Єдину державну інформаційну систему трансплантації органів та тканин. Мета цієї постанови – забезпечити запуск з 1 січня 2021 року цієї системи, яка повинна забезпечити зіставлення пари донор – реципієнт. Без цієї системи не зможе повноцінно функціонувати система трансплантації. Цей е-диск (Єдина державна інформаційна система трансплантації органів та тканин, – ред.) він забезпечує право реалізації права громадян на одержання та своєчасний доступ громадян до трансплантації органів”, – повідомив міністр.

Нагадаємо, 7 серпня в Україні провели першу трансплантацію підшлункової залози у Львівській лікарні швидкої допомоги. Проте вже 18 серпня лікарі повідомили, що пацієнт помер. За їхніми словами довгий час його стан дійсно був стабільним, нирка починала працювати, підшлункова залоза теж. Але, на жаль, потім показники стрімко погіршилися, судини затромбувалися, й ані операція, ані подальша реанімація вже не мали ефекту.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.
ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com