Нагадаємо, що через низькі зарплати медики планують всеукраїнський страйк після Нового року
В Івано-Франківській області через низькі зарплати медики змушені звільнятися і їхати працювати за кордон. Про це розповіла медсестра Івано-Франківського обласного госпіталю ветеранів війни Марія Кривонос в ефірі телеканалу “112 Україна”.
“Так, звільняються. У нас невелика лікарня, але працівників звільнилося у нас вже достатньо через низьку зарплату”, – розповіла Кривонос.
Медсестра додала, що частина медпрацівників, які звільнилися, їде працювати за кордон – до Ізраїлю та Італії. Щоправда, там вони працюють не за профілем, додає вона.
Медпрацівник зізнається: маючи 15 років стажу і першу кваліфікаційну категорію, вона отримує на руки 4400 грн.
“Отримували доплати у вересні, в жовтні, в листопаді, за грудень обіцяють дати. Це були окремі доплати. Там відповідно до відпрацьованих годин йшло. Наприклад, за вересень я отримала близько двох тисяч гривень”, – зазначила Кривонос.
Нагадаємо, у Києві та Львові 16 грудня медичні працівники вийшли на акції протесту, вимагаючи від влади встановити гідну зарплату і збільшити виплати у разі захворювання на Covid-19. 19 грудня в Києві на мітинг вийшли близько трьох тисяч українських медпрацівників.
Також повідомлялося, що медики планують всеукраїнський страйк після Нового року.