ЄСПЛ визнав частково прийнятною і розглядатиме справу України проти Росії про порушення прав людини в окупованому Криму - Запоріжжя.Info

ЄСПЛ визнав частково прийнятною і розглядатиме справу України проти Росії про порушення прав людини в окупованому Криму

Слухання цієї справи проходило у вересні 2019 року

Європейський суд з прав людини сьогодні, 14 січня, виніс рішення за позовами України проти Російської Федерації про порушення прав людини в тимчасово окупованому Криму, яким визнав частково прийнятною справу України проти Росії і перейшов до розгляду справи по суті. Про це повідомляє прес-служба ЄСПЛ.

“”Україна v. Росія (Крим)” – скарги на ряд порушень прав людини визнані частково прийнятними”, – йдеться в повідомленні.

Міністр юстиції Денис Малюська відзначив, що ця справа має відразу кілька важливих аспектів. Зокрема, він заявив, що “ми крок за кроком доводимо судовими рішеннями факти агресії і злочинної поведінки Російської Федерації на території нашої держави”.

Нагадаємо, міждержавна справа “Україна проти Росії” знаходиться в Європейському суді з прав людини з березня 2014 року. Тоді уряд України звернувся до ЄСПЛ зі скаргами на порушення протягом березня-вересня 2014 року Росією на окупованій території Криму прав громадян, гарантованих таким статтям “Конвенції про захист прав людини та основних свобод”: право на життя, заборона тортур, право на свободу та особисту недоторканність, право на справедливий суд, свобода думки, совісті та релігії, свобода вираження думок, свобода зібрань та об’єднань, заборона дискримінації.

“На підтвердження позиції України було надано значний обсяг інформації щодо розвитку подій в АР Крим протягом лютого-березня 2014 року, введення підрозділів Збройних Сил РФ на територію півострова і захоплення військових і цивільних об’єктів, а також покази 50 свідків щодо окупації РФ Кримського півострова і порушень прав людини в цей період”, – повідомив Міністр юстиції України Денис Малюська.

В ході усних слухань з питання про прийнятність справи, які відбулися у вересні 2019 року, російською делегацією стверджувалося, що Україна не забезпечила умов прийнятності справи, визначених конвенцією, а міждержавна скарга була подана до ЄСПЛ виключно з політичних мотивів, а не для захисту конвенційних прав і свобод людини. Однак Урядом України було доведено, що юрисдикція РФ в АР Крим 27 лютого 2014 заснована на ефективному контролі, а “адміністративна практика” порушення прав людини тривала незмінно з цього періоду.
Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz


Від Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com