Є два підходи: У Кабміні розповіли, як планують знижувати тарифи на газ для населення - Запоріжжя.Info

Є два підходи: У Кабміні розповіли, як планують знижувати тарифи на газ для населення

Раніше Міненерго представило попередній план зі зниження ціни на газ

Кабінет Міністрів за дорученням президента розробив шляхи вирішення питання зростання тарифів на газ для населення.  Уряді має два підходи, які дозволять істотно знизити тарифи, повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

“Перший підхід – це формування тарифів на газ за формулою “ціна на європейських хабах “мінус” вартість транспортування газу до України”, який пропонує Міністерство енергетики. Крім того, запропоновано тимчасово обмежити маржу для газопостачальників. Очікуваний результат – істотне зниження тарифів і нівелювання спроб спекулянтів зберегти надприбутки в умовах формування нових європейських правил”, – зазначив Шмигаль.

“Другий підхід, який пропонує державна компанія “Нафтогаз”, – це посилення конкуренції на ринку шляхом обов’язкової публікації всіма газопостачальними компаніями свого річного тарифу на газ, як це вже робить”Нафтогаз”. Крім того, запропоновано, щоб газопостачальні компанії почали активно конкурувати за базу споживачів, що призведе до зниження тарифів у рамках відкритих торгів. Очікуваний результат – посилення конкуренції і, як наслідок, істотне зменшення платіжок для українців”, – додав прем’єр.

Також відповідні відомства сформували механізм, який дозволить знизити вартість транспортування газу. НКРЕКП терміново розпочинає ретельну перевірку всіх газопостачальників, які на сьогодні мають найвищі тарифи на цю послугу.

Нагадаємо, з 1 січня 2021 року “Нафтогаз” підвищив ціну на газ для населення на 14,06%, або на 89 копійок. Ціна на природний газ у січні для населення в рамках тарифу “Місячний ” становить 7,22 грн/куб. м з ПДВ, без вартості розподілу (доставки).

Пізніше президент України Володимир Зеленський доручив врегулювати тарифи на газ для населення. А Міненерго представило попередній план зі зниження ціни на газ.
Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz


Від Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com