Вакцинацію проти коронавірусу в Україні можуть розпочати в лютому наступного року, – Степанов – Запоріжжя Інфо

Вакцинацію проти коронавірусу в Україні можуть розпочати в лютому наступного року, – Степанов

Вакцини будуть надходити до України траншами. Перший транш становитиме 2 млн доз

Масова вакцинація проти коронавірусу в Україні може розпочатися в лютому наступного року. Проте все залежить від того, як швидко доставлять вакцину. Про це на брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

За його словами, вже у першому кварталі 2021 року до України мають доставити 8 млн доз вакцини проти коронавірусу. Степанов зазначив, що вакцини надходитимуть до України траншами. Перший транш становитиме 2 млн доз. Проте на разі МОЗ працює над тим, аби збільшити квоту вакцин удвічі, тобто з 8 млн до 16 млн доз. Міністр додав, що оператором, який буде виконувати технічну функцію, щодо закупівлі й доставки вакцин призначено ДП “Медичні закупівлі України”. 

Максим Степанов розповів, що МОЗ розробило дорожню карту впровадження вакцин від Covid-19 і проведення масової вакцинації в Україні у 2021-2022 роках. Сьогодні Степанов планує підписати наказ, за яким буде введено в дію цю дорожню карту. Ознайомитися із планом вакцинації можна буде після підписання карти.

“Передбачаться, що координувати процес упровадження вакцини проти Covid-19 та проведення компанії з вакцинації буде оперативний штаб МОЗ із реагування на ситуації з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації. Цей штаб очолює міністр МОЗ. На регіональному рівні вживати заходів з імунопрофілактики будуть регіональні координатори. Вони визначатимуться в кожній області та в м. Києві на запит МОЗ”, – повідомив Степанов.

Очільник МОЗ також зазначив, що вакцинація від коронавірусної хвороби в Україні буде добровільною для усіх громадян. До того ж МОЗ виокремило 9 пріоритетних груп для вакцинації: медичні працівники, включаючи усіх, хто бере безпосередню участь у заходах із протидії пандемії; військовослужбовці; працівники соціальної сфери; особи, які проживають у закладах надання довгострокового догляду та підтримки, і працівники таких закладів; люди літнього віку (60+ років), включаючи осіб із супутніми захворюваннями, які перебувають у групі ризику; працівники критично важливих структур державно безпеки; учителі та інші працівники сфери освіти; особи віком від 18 до 59 років із супутніми захворюваннями; люди, які перебувають у місцях обмеження волі або в СІЗО, та працівники місць обмеження волі й СІЗО.

У першу чергу МОЗ рекомендуватиме вакцинувати людей старше 60 років. 

Сама вакцинація відбуватиметься у 5 етапів:

1. Вакцинація людей з критичним ризиком інфікування Covid-19.

2. Вакцинація людей із надзвичайно високим ризиком інфікування Covid-19.

3. Вакцинація людей із високим ризиком інфікування Covid-19.

4. Вакцинація людей із підвищеним ризиком інфікування Covid-19.

5. Вакцинація інших категорій населення, які не входять до пріоритених груп.

Водночас, за словами Степанова, в Україні планують створити до 50 центрів вакцинації від коронавірусу за прикладом деяких країн Євросоюзу. Також голова відомства додав, що в Україні сформують мобільні бригади з імунізації, які зможуть в усіх регіонах здійснювати близько 190 тис. щеплень на тиждень.

Нагадаємо, учора, 23 грудня, Володимир Зеленський підписав закон № 1075-ІХ, який створює умови для забезпечення доступу населення України до безпечних, якісних та ефективних вакцин проти Covid-19. Закон сприятиме зменшенню навантаження на вітчизняну систему охорони здоров’я шляхом вакцинації значної кількості пацієнтів у межах клінічних випробувань.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.
ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com