Упродовж останніх 30 років у світі було знищено близько 420 млн га лісу, - ООН - Запоріжжя.Info

Упродовж останніх 30 років у світі було знищено близько 420 млн га лісу, – ООН

Щоб призупинити процес збезлісення і втрати біорізноманіття, експерти радять інтенсивно відновлювати вирубані насадження

Упродовж останніх 30 років втрачено близько майже 420 млн га лісу у світі. Про це повідомила прес-служба ООН.

За останні три десятиліття темпи збезлісення Землі сповільнилися, однак незважаючи на це, з 1990 року було втрачено близько 420 млн га лісу”, – йдеться в повідомленні.

За даними Продовольчої і сільськогосподарської організації (ФАО), більш ніж половина всіх лісів світу припадає на п’ять країн: Російську Федерацію, Бразилію, Канаду, США і Китай. За словами експертів Всесвітнього фонду дикої природи, в Росії залишилося 247 млн га первозданних лісів, яких не зачепила людина. Але вони зникають зі швидкістю понад 1,6 млн га на рік, і ця швидкість стрімко зростає. 

“Для того щоб повернути призупинити процес збезлісення і втрати біорізноманіття, нам необхідно переглянути наші методи виробництва і масштаби споживання продовольства”, – зазначив Генеральний директор ФАО Цюй Дун’юй.

Він також закликав зберігати ліси й інтенсивно відновлювати вирубані насадження. За словами Дун’юя, зусилля в цьому напрямі вже дали свої плоди. 

В ООН також нагадали й про захисні функції лісів: вони запобігають ерозії і втраті ґрунтів та пом’якшують наслідки зміни клімату. До того ж ліси забезпечують людей паливом і продовольством. Для багатьох вони є важливим джерелом доходу. До прикладу: сьогодні на ліси припадає понад 86 млн “зелених” робочих місць у світі. 

Нагадаємо, Держекоінспекція України (ДЕІ) у період новорічних свят з кінця 2020 – до початку 2021 року нарахувала 2,6 млн грн за порушення природоохоронного законодавства. З 24 грудня 2020 року по 6 січня 2021 року ДЕІ провела 347 перевірок, за результатами яких складено 453 протоколи про адміністративні правопорушення. 
Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz


Від Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com