Українські та європейські слідчі викрили масштабну шахрайську схему: В Україні заарештовано майно на 50 млн євро – Запоріжжя Інфо

Українські та європейські слідчі викрили масштабну шахрайську схему: В Україні заарештовано майно на 50 млн євро

Правоохоронці встановили, що до реалізації схеми причетні громадяни України

Правоохоронці декількох країн Європи та України викрили міжнародну шахрайську схему з місячним обігом 8-10 млн євро. В Україні заарештували майно фігурантів справи загальною вартістю понад 50 млн євро, повідомляє прес-служба Офісу Генпрокурора. 

Слідчі задокументували злочинну діяльність організованої групи громадян України та інших країн, яка у період 2017 – 2020 років реалізувала шахрайську схему заволодіння коштами фізичних осіб під виглядом залучення інвестицій через спеціально створені веб-ресурси.

“Вони нібито дозволяли отримувати прибуток через проведення операцій з купівлі-продажу різних активів: банківських металів, іноземної валюти, криптовалюти, цінних паперів тощо. Для введення інвесторів в оману за допомогою програмного інтерфейсу сайтів імітувались угоди купівлі-продажу та фіктивне зростання у 100 і більше разів прибутку від вкладених коштів”, – пояснюють у Генпрокуратурі. 

Коли вкладники подавали заявку про переведення прибутку у готівку, їм телефонували працівники спеціально створених колл-центрів, які видавали себе за представників торгівельних платформ та вимагали внесення збору за обслуговування та комісії за переведення в готівку – додатково 15% від суми отриманих коштів. Після оплати акаунти інвесторів заблоковували, а розміщені на них кошти привласнювали організатори шахрайської схеми.

Встановлено, що кошти “інвесторів”, які вони сплачували через ці сайти, фактично зараховувались на рахунки низки підконтрольних організаторам компаній у Великій Британії, Угорщині, Чехії, Естонії та інших країнах із подальшою їх легалізацією.

Орієнтовний місячний обіг коштів шахрайської схеми становив від 8 до 10 млн євро. Більшість потерпілих – громадяни Німеччини, Австрії, Швейцарії та Великої Британії.

У Сербії та Болгарії правоохоронці провели обшуки у помешканнях та офісах кол-центрів, через які реалізовували шахрайську схему, та затримали 9 фігурантів справи.

Українські слідчі встановили, що до реалізації схеми причетні громадяни України. Вони фактично керували роботою сайтів, здійснювали виведення коштів та легалізували їх на території України.

“Під час обшуків за місцем проживання та здійснення кримінальної діяльності фігурантів виявлено та вилучено грошові кошти в еквіваленті 1 млн дол., чорнові записи, документацію та комп’ютерну техніку. В рамках кримінального провадження накладено арешт на автомобілі, квартири, будинок та інше нерухоме майно орієнтовною вартістю близько 50 млн євро”, – йдеться в повідомленні.

На відео Офісу Генпрокурора можна побачити, що у фігурантів справи був цілий гараж люксових авто.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.
ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com