Україна має отримати вакцину наприкінці січня, в крайньому разі в лютому, – Зеленський – Запоріжжя Інфо

Україна має отримати вакцину наприкінці січня, в крайньому разі в лютому, – Зеленський

Президент також зазначив, що в Україні потрібно відкривати так званий ринок вакцини

Президент України Володимир Зеленський поставив завдання міністру охорони здоров’я Максиму Степанову, щоб Україна отримала перші поставки вакцини вже “наприкінці січня, в крайньому разі в лютому”. Про це повідомило видання “Фокус”.

“Вакцинація. Вважаю, це буде найскладніший виклик для міністра Степанова. Тому що ми не входимо до переліку пріоритетних країн, які найближчим часом отримають вакцину. І ось тут виявляється – міністр чи не міністр. Бо якщо твоя країна не входить до списку тих, кому і так нададуть вакцину, і так все буде нормально, і так будуть великі доплати лікарям, ти повинен зробити все, щоб ми опинилися в цьому списку. Це і є перевірка… Результат ми з вами побачимо в лютому і березні наступного року. Я поставив йому завдання: ми повинні отримати вакцину наприкінці січня, в крайньому разі в лютому”, – зазначив президент.

Зазначається, що в бюджеті на 2021 рік закладено майже 3 млрд на придбання вакцини проти коронавірусу. Проте, за словами Зеленського, вакцини має вистачити на всіх. 

“Я впевнений, що вистачить. Адже є безкоштовна вакцина, є ще додаткові кошти, про які ми говоримо із нашими західними партнерами. Але ще рано говорити, ще не отримали. У будь-якому разі люди повинні зрозуміти, що за один день не можна забезпечити 10 млн людей вакциною. Не тому, що наші люди не хочуть вакцинуватися. А тому, що всі країни борються за її отримання. Я хочу, щоб у січні ми отримали 100-200 тис. доз”, – повідомив Зеленський.

Президент також зазначив, що в Україні потрібно відкривати так званий ринок вакцини. Тобто, щоб ті у кого є можливість провакцинуватися за власний кошт, придбали собі вакцину.

“Коли ми говоримо з компаніями, які постачатимуть в Україну вакцину, вони просять відкрити для них комерційний ринок. Це говорить про те, що є сегмент людей у всьому світі, і наша країна не виняток, які не звертатимуть уваги на ціну. Вони розуміють, що у держави є пріоритетні групи населення – це бідні люди, лікарі, армія, вчителі, люди з важкими хворобами. Тому такі, як я, будемо вакцинуватися за свій рахунок. Це нормально. Підхід простий: ми не будемо блокувати платну вакцинацію. Це неправильно. Потрібно відкривати ринок”, – зазначив гарант.

Нагадаємо, за словами глави української дипломатії Дмитра Кулеби, в України є три варіанти отримання вакцини проти коронавірусу. Перший – через програму COVAX, другий – попросити у країн, які закупили вакцину в кількості, яка дає змогу тричі або чотири рази вакцинувати своє населення, продати або передати її надлишок, і третій шлях – це перемовини з компанією-виробником та урядом тієї країни, де вона знаходиться.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.
ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com