У Нацбанку назвали 3 умови для запуску іпотеки в 2020 році – Запоріжжя Інфо

У Нацбанку назвали 3 умови для запуску іпотеки в 2020 році

Запуск іпотеки під 10% річних в Україні можливий після завершення карантинних обмежень. Також для цього потрібна правильна процентна політика банків та низка юридичних змін.

Про це перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова розповіла в інтерв’ю FinClub. «Для відновлення іпотеки потрібна прозорість на ринку нерухомості та платоспроможний позичальник. Тому багато що залежить від того, яким буде вихід з карантину.

Якщо до кінця II кварталу всі обмеження будуть зняті й бізнес почне відновлюватися, то до кінця року ми можемо говорити про запуск іпотеки», – сказала Рожкова. Водночас за її словами є другий важливий момент.

Якщо банки правильно збудують свою процентну політику, то ціна ресурсу може до кінця року знизитися так, що іпотека під 10% стане реальністю. В Україні за I квартал 2020 року прийняли в експлуатацію понад 21 тисячу квартир.

Крім того, на думку Рожкової, необхідно вирішити низку юридичних питань, як-от мораторій на стягнення валютної іпотеки. «Третій момент – це юридичні ризики, які банки закладають до вартості іпотеки. Наприклад, мораторій на стягнення валютної іпотеки. Їх потрібно вирішувати. Без цього іпотека не те що не полетить, вона не буде запущена», – підкреслила Рожкова.

Заступниця голови НБУ наголосила, що запуск іпотеки позитивно вплине на суміжні галузі і стане стимулом для відновлення економіки. Тому Нацбанк продовжує працювати з банками – за ставками, продуктами, ціною ресурсу, а також із Міністерством юстиції та Кабінетом міністрів.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.
ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com