Ціни на газ для населення буде знижено на 30%, - Офіс президента - Запоріжжя.Info

Ціни на газ для населення буде знижено на 30%, – Офіс президента

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, це не означає, що держава відходить від ринкового регулювання ціни на газ

Сьогодні Володимир Зеленський зібрав на енергетичну нараду Кабінет міністрів, представників НКРЕКП, очільника НАК “Нафтогаз України” та фахівців у галузі економіки, електро- та газової енергетики, щоб розв’язати питання із зависокими цінами на газ для українців, де було ухвалено рішення про зменшення ціни на газ нижче від ринкової. Про це повідомила прес-служба ОП.

“На нараді після тривалого обговорення було ухвалено рішення про зменшення ціни на газ нижче від ринкової. Це означає зниження в платіжках людей на понад 30%”, – йдеться у повідомленні.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, це не означає, що держава відходить від ринкового регулювання ціни на газ.

“Сьогодні на нараді під керівництвом президента України досягнуто рішення про запровадження на час карантину державного регулювання цін на газ. Це не означає, що ми відходимо від ринкового регулювання ціни на газ, але оскільки наразі надзвичайно складна ситуація з карантинними обмеженнями, з Covid, з можливістю людей отримувати додаткові доходи, відповідно, буде запроваджено державне регулювання. Орієнтовно сьогодні деякі облгази продають за ціною більш як 10 грн, тобто із запровадженням цього регулювання відбудеться зниження ціни газу більш ніж на 30%”, – сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль. 

Також у повідомленні зазначається, що, за словами виконувача обов’язків міністра енергетики Юрія Вітренка, це рішення має бути впроваджено й повністю запрацює вже з лютого.

“Тобто з 1 лютого всі споживачі України будуть сплачувати суттєво менше за природний газ. Можу сказати, що, за нашими даними, середня ціна на газ в Україні в січні була вищою ніж 9600 грн. Відповідно, ціну буде знижено в середньому для населення України до 6999 грн”, – повідомив Юрій Вітренко.

Нагадаємо, останніми днями у низці українських міст пройшли мітинги проти підвищення тарифів на газ та його транспортування. Першими на мітинг вийшли під Полтавою, там перекрили дорогу з гаслами і транспарантами. Згодом ініціативу підхопили харків’яни. Там невдоволені діями уряду Шмигаля також вимагають скасувати тарифи на газ і його транспортування і, крім того, відновити пільговий тариф на електроенергію. ВІД OBLIVKI


ВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com