Що робити, якщо ваше право на отримання інформації чи послуг державною мовою порушене - Запоріжжя.Info

Що робити, якщо ваше право на отримання інформації чи послуг державною мовою порушене

Скарги подаються Уповноваженому протягом шести місяців з дня виявлення заявником порушення

З 16 січня 2021 року в сфері обслуговування споживачів має застосовуватися виключно українська мова, якщо ж ваше право на отримання інформації чи послуг державною мовою порушене потрібно або врегулювати ситуацію на місці або ж звернутися до спеціальної інстанції. Про це у Facebook повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Відтак якщо ваше право на отримання інформації чи послуг державною мовою порушене потрібно:

1. Спробувати владнати ситуацію на місці та попросити працівника обслуговувати вас державною мовою.

2. У разі відмови працівника, звернутись до керівництва закладу або на “гарячу лінію” установи: торговельної мережі, АЗС, аптеки тощо.

3. У разі відмови або не забезпечення надання інформації (послуг) державною мовою необхідно зафіксувати факт відмови (за допомогою аудіо, відео, письмового підтвердження очевидців тощо) та дані суб’єкта господарювання (назву, місцезнаходження, контакти суб’єкта).

4. Подати скаргу до Уповноваженого на поштову адресу 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12, електронну скриньку [email protected] або заповнити відповідну форму на сайті Уповноваженого https://mova-ombudsman.gov.ua/

5. У скарзі обов’язково має бути зазначено: прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання особи, викладено суть скарги, який саме суб’єкт/працівник суб’єкта, коли, за якою адресою, яким чином порушив право скаржника. Рекомендуємо також додати докази на підтвердження.

Уповноважений також зазначив, що в електронній скарзі також необхідно вказати електронну поштову адресу, на яку заявникові може бути надіслана відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування підпису під час надсилання електронного звернення не вимагається. Скарги подаються Уповноваженому протягом шести місяців з дня виявлення заявником порушення.

Нагадаємо, закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної” набув чинності 16 липня, 2019 року. А з 16 січня 2021 року в сфері обслуговування споживачів має застосовуватися виключно українська мова. В іншому разі – штраф від 5100 до 6800 грн.ВІД OBLIVKI


ВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com