Одна з організаторів протесту медиків розповіла про суть вимог мітингувальників до влади – Запоріжжя Інфо

Одна з організаторів протесту медиків розповіла про суть вимог мітингувальників до влади

Українські медики вимагають від влади небагато, порівняно з тими зусиллями, яких вони докладають для боротьби із пандемією: захисту у разі хвороби, або смерті, та забезпечення гідної зарплати – адже у медпрацівників вона одна з найнижчих в Україні


Нашому кореспонденту вдалося поспілкуватися з українськими медиками, які віднедавна почали виходити на акції протесту проти ситуації, яка склалася у вітчизняній системі охорони здоров’я. 

Зокрема, одна з організаторів мітингів медичних працівників, медсестра Львівської міської лікарні Оксана Слободяна розповіла, в чому полягає проблема української медицини, і які вимоги її колеги висувають до влади.

“Вся медицина в реформі, і зараз під словом оптимізація скорочуються люди, відділення, вони переобладнуються. З одного боку, це добре. З іншого, люди скорочуються, тому що не задовольняє заробітна плата. Відділення не фінансуються тією мірою, якою треба, не закуповується нове обладнання. По районах закриваються лікарні, тому що не вистачає персоналу, ключових лікарів, анестезіологів або МРТ-апаратів”, – зазначила Слободяна.

На її думку, за такого стану речей Україна може повністю втратити медицину. Медична активістка припускає, що напевно у країні вводитиметься приватна медицина, яка для звичайних українців не буде вигідною

“У нас конкретна вимога – це захист медпрацівників. Ми не маємо ніякого захисту в разі хвороби, смерті. Друге – це зарплата, забезпечення. Далі йдуть всі поточні проблеми, які у нас є. Головне – це заробітна плата і захист медиків”, – наголосила медсестра.

Вона також повідомила, що звернення медиків, що мітингують, влада прийняла. Відповідні вимоги також були відправлені поштою, проте відповіді поки не надходило.

Жінка розповідає, що висвітлення проблеми та боротьбу за права медичних працівників, почали, в основному медсестри. Але цього недостатньо – потрібно, щоб лікарі підключались до даного руху, адже ситуація погіршується з кожним днем, резюмувала учасниця протестів медиків.

Нагадаємо, у Києві та Львові 16 грудня медичні працівники вийшли на акції протесту, вимагаючи від влади встановити гідну зарплату і збільшити виплати в разі захворювання COVID-19. 19 грудня в Києві на мітинг вийшли близько трьох тисяч українських медпрацівників.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.
ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com