Новорічні ялинки на звалищі забруднюють навколишнє середовище, - голова Всеукраїнської екологічної ліги - Запоріжжя.Info

Новорічні ялинки на звалищі забруднюють навколишнє середовище, – голова Всеукраїнської екологічної ліги

Торік утилізовано лише 2% новорічних ялинок

Ялинки на звалищах забруднюють навколишнє середовище, оскільки там їх спалюють і таким чином шкодять навколишньому середовищу. Про це розповідає “Агроцентр” з посиланням на голову Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко. 

“Шлях утилізації проходять не всі куплені ялинки, більшою мірою значна частина ялинок потрапляє на звалища. У Києві минулого року було 14 тис. утилізовані, а продано, за приблизними даними, понад 500 тис. ялинок. Ялинки на звалищах просто забруднюють навколишнє середовище, потім їх несанкціоновано спалюють, це страшна проблема для України”, – розповідає еколог. 

За словами Тетяни Тимочко, в Києві намагаються проводити утилізацію ялинок. У пунктах утилізації дерева обробляються і використовуються для захисту інших рослин. 

“Ті ялинки, які потрапляють на пункти, подрібнюються і використовуються, це дуже важлива процедура. Тріски від ялинок зберігаються дуже довго, ними покривають лунки дерев в місті, які страждають від викидів автотранспорту. Це значною мірою захищає рослини, оберігає від висихання, утримує вологу”, – пояснила вона.

Однак, за словами Тетяни Тимочко, такої системи в масштабах всієї України не існує.

“Дуже великий розрив між вирубкою мільйонів живих дерев і мінімальною кількістю утилізованих, між зрубаними і привезеними в міста і купленими. По Києву минулого року ми зареєстрували понад 45 тис. некуплених дерев. Це дуже турбує екологів, нам потрібно змінити ставлення до використання живих дерев”, – заявила голова Всеукраїнської екологічної ліги. 

Зазначимо, з 1 січня в Києві починають працювати пункти прийому та утилізації новорічних ялинок, повідомляє КМДА. 

Пункти прийому та переробки ялинок будуть відкриті на території виробничих комунальних підприємств з утримання зелених насаджень. Працювати вони будуть з понеділка по п’ятницю, з 07:00 до 22:00. У пунктах прийому потрібно дотримуватися соціальну дистанцію і мати при собі захисну маску.ВІД OBLIVKI


ВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com