НАБУ вручило повістку про виклик до ВАКС голові Окружного адміністративного суду Києва Павлу Вовку – Запоріжжя Інфо

НАБУ вручило повістку про виклик до ВАКС голові Окружного адміністративного суду Києва Павлу Вовку

Судді Вовку, оголошеному у розшук, вручили повістку про виклик до суду 23 грудня

Детективи Національного антикорупційного бюро вручили особисто голові Окружного адміністративного суду м. Києва Павлу Вовку повістку про виклик до Вищого антикорупційного суду. Про це повідомляється на сайті НАБУ.

“23 грудня 2020 року детективи Національного бюро вручили особисто голові Окружного адміністративного суду м. Києва повістку про виклик до Вищого антикорупційного суду. НАБУ та САП чекають на підозрюваного 5 січня 2021 року на наступному судовому засіданні ВАКС, де він матиме можливість захистити свої права та інтереси у змагальному процесі”, – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що повістку судді Вовку вручили під час святкування, яке організував колишній народний депутат України, президент одного з юридичних вишів України. На заході оголошений у розшук голова ОАСК перебував як запрошений гість. Окрім нього, там були присутні і голова та судді Конституційного Суду України, які також мають процесуальний статус свідків у кримінальному провадженні щодо захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП), створення штучних перешкод в їхній роботі, а також шляхом втручання у діяльність державних діячів.

Вручення повістки судді Вовку за таких обставин зумовлене тим, що голова ОАСК уже понад три місяці ігнорує свій обов’язок як підозрюваного з’явитися до слідчого судді. Ще у жовтні 2020 року НАБУ та САП скерували до Вищого антикорупційного суду клопотання про обрання голові ОАСК запобіжного заходу. Проте судові засідання з розгляду цього питання не відбувалися через неявку підозрюваного. Тому слідство вдавалося до інших шляхів виклику підозрюваного, надсилаючи повістки за місцем його роботи. Однак і тут виникла перешкода: апарат суду повідомляв НАБУ про неможливість вручення повісток “через відмову особи від їх отримання”.

Зважаючи на систематичну неявку підозрюваного до суду, відсутність його за місцем проживання, переховування від детективів, НАБУ оголосило голову ОАСК у розшук та невідкладно скерувало до Генерального прокурора проєкти клопотань до ВРП про надання дозволу на затримання та утримання підозрюваного під вартою.

“На сьогодні від моменту скерування проєктів клопотань минув місяць, але Генеральний прокурор без будь-яких причин та пояснень їх не підписала і не скерувала до ВРП”,- йдеться у повідомленні.

Також зазначено, що 23 грудня голова ОАСК вкотре без зазначення будь-яких причин не з’явився до ВАКС, де мало відбуватися судове засідання щодо обрання йому запобіжного заходу. Таким чином, суд відклав засідання до 5 січня 2021 року. Початок — о 9:30.

Оскільки НАБУ та САП увечері 23 грудня все ж таки вдалося вручити повістку особисто підозрюваному, слідство сподівається, що 5 січня засідання суду відбудеться. Факт відмови голови ОАСК від отримання повістки та ознайомлення з її змістом задокументовано на відео.

Нагадаємо, 26 липня представники НАБУ і Генпрокуратури прийшли з обшуками до Окружного адмінсуду Києва.

Згодом НАБУ оприлюднило записи розмов, ймовірно, суддів Окружного адміністративного суду Києва, зокрема голови цього суду Павла Вовка та його заступника Євгена Аблова. Зазначені особи фігурують у справі про організацію винесення завідомо неправосудних судових рішень і втручання в діяльність судових органів з метою створення штучних перешкод у роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Мета цих дій – уникнення обов’язкового кваліфікаційного оцінювання.

Своєю чергою суддя Вовк назвав “фальшивкою” записи розмов, які опублікувало НАБУ.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.
ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com