На Керченському мосту затримали понад сотню кримських татар - Запоріжжя.Info

На Керченському мосту затримали понад сотню кримських татар

Російські силовики зупинили кілька автомобілів, які прямували до Ростова-на-Дону на засідання суду в “справі Хізб ут-Тахрір”

На Керченському мосту ввечері 11 січня російські силовики затримали понад сотню кримських татар, які прямували до Ростова-на-Дону на засідання суду в “справі Хізб ут-Тахрір”. Про це повідомляє правозахисна ініціатива “Кримська солідарність”.

Відомо, що співробітники ДПС затримали кримських татар, які прямували на засідання суду, де повинні були оголосити вироки білогірській групі в “справі Хізб ут-Тахрір”.

“Цієї ночі на посту ДПС ГИБДД упродовж майже 9 годин незаконно утримували близько 120 осіб – без гарячого пиття, їжі, при мінусовій температурі”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією правозахисної ініціативи, силовики забирали у громадян документи і фотографували паспорти.

Зазначимо, що 11 січня в Ростові-на-Дону відбулося фінальне засідання в білогірській “справі Хізб ут-Тахрір”. Вироки підсудним Енверу і Різу Омеровим та Айдеру Джаппарову мають оголосити 12 січня.

“Хізб ут-Тахрір” – релігійна організація, яка прагне об’єднати всі мусульманські країни в ісламському халіфаті. Але ця організація, на відміну від деяких інших, заперечує тероризм.

У 2003 році в РФ все одно запровадили заборону на цю організацію через погану репутацію інших подібних організацій. Проте в Україні діяльність “Хізб ут-Тахрір” забороненою не вважається досі.

Після окупації Криму у 2014 році російська влада почала переслідувати представників руху і заарештовувати їх за тероризм. Адвокати називають ці справи релігійними переслідуваннями.ВІД OBLIVKI


ВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com