Митрополит Епіфаній вважає можливим перехід України до святкування Різдва 25 грудня, але не зараз - Запоріжжя.Info

Митрополит Епіфаній вважає можливим перехід України до святкування Різдва 25 грудня, але не зараз

Коли буде готовий український народ, православні віруючі і не лише православні, а й інші християни, буде ухвалене загальноцерковне рішення про перехід до святкування Різдва за григоріанським календарем

Предстоятель ПЦУ, митрополит Епіфаній вважає за можливе перехід України до святкування Різдва в один день 25 грудня, але не зараз. Про це він заявив в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

“В цілому я не проти, але я спираюся на думку наших віруючих. І ми знаємо чітко соціологію, яка показує, що понад 60% українців проти святкування 25 грудня. І ми, як Церква, спираємося на своїх віруючих, тому що ми лише утверджуємося, як визнана помісна ПЦУ”, – зазначив митрополит Епіфаній.

На його думку, якщо православна церква України перейде на новий календар, відбудеться ще один розкол. Разом з тим, він визнав, що на державному рівні деякі можуть святкувати Різдво 25 грудня.

Зокрема, в країні є римо-католики, які святкують Різдво за григоріанським календарем, і ніхто проти цього не заперечує. І держава затвердила цей день вихідним. 

На думку митрополита Епіфанія, щоб українські православні перейшли до святкування Різдва 25 грудня, потрібен перехідний період, щоб для цього дозріла і церква, і віруючі.

Глава ПЦУ переконаний, що цей рух має відбуватися “з низів”, і це питання часу. 

“Воно відбудеться, але коли до цього підійде свідомо український народ, православні віруючі і не лише православні, інші християни, тому що все це взаємопов’язано між собою. Коли ми побачимо, що більшість готова, тоді буде ухвалене загальноцерковне рішення про перехід”, – додав предстоятель ПЦУ.

Разом з тим, він не наважився прогнозувати, коли це станеться, адже ще буде потрібна просвітницька робота. Як приклад, митрополит Епіфаній згадав Елладську або Румунську церкви, які свого часу перейшли на новий календар, але залишилася частина тих, хто святкує за старим стилем — їх називають “старостильниками”.

Як відомо, 25 грудня, за григоріанським або новоюліанським календарем святкують Різдво римо-католицька церква і більшість протестантських церков, а також і більшість православних церков світу.

7 січня, за юліанським календарем, або за “старим стилем” відзначають це велике християнське свято українські православні церкви, а також українська греко-католицька церква.ВІД OBLIVKI


ВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com