“Ми місяцями взагалі сидимо без заробітної плати”: На Закарпатті лікарям не виплачують заробітну плату – Запоріжжя Інфо

“Ми місяцями взагалі сидимо без заробітної плати”: На Закарпатті лікарям не виплачують заробітну плату

На початку грудня медикам виплатили тільки зарплату за вересень – жовтень

Лікарі Воловецької центральної районної лікарні Закарпатської області вже декілька місяців не отримують заробітної плати. Про це кореспонденту “112 Україна” розповіла лікар-педіатр Воловецької центральної районної лікарні Оксана Щербей.

За її словами, на початку грудня медикам виплатили тільки зарплату за вересень – жовтень.

“З вересня, як обіцяли, дали нам ті доплати: лікарям на 70% – доплата з вересня по жовтень включно, потім медсестрам – на 50% і на 25% доплату зробили молодшим медичним працівникам. Закінчується рік, і більше ніякого підвищення чи доплати немає. Ми місяцями взагалі сидимо без заробітної плати, бо станом на сьогодні ми її ще за листопад не отримали”, – розповіла лікар-педіатр.

Разом з тим перший заступник Вільної спілки медичних працівників України Анатолій Сидоренко вважає, що найближчим часом медичну галузь України очікує повна катастрофа. За його словами, наразі більшість лікарів та медсестер вже вивчають польську мову і готуються виїхати за кордон. Головна причина – низька заробітна плата.

Якщо брати заробітну плату санітарки або медсестри у стаціонарі, оклади у нихвід 2500 до 3000 грн, у лікарівдо 4000-5000 грн залежно від категорії. Що стосується поліклінік, там проведенореформу Супрун”, але обіцяні 15000 грн лікарі та 12000 грн медсестри так і не отримали. Уже в поліклініках велика нестача кадрів”, – запевнив Сидоренко.

Він також зауважив, що заробітна плата працівників швидкої допомоги залежить від стажу роботи: якщо людина пропрацювала понад 7 років, вона отримує 60% надбавок. Якщо не враховувати “ковідні” надбавки, то середня заробітна плата санітара – близько 4000 грн, водія швидкої – 4500-5000 грн, лікаря – 6000-7000 грн (якщо людина працює на ставку).

Анатолій Сидоренко також додав, що для забезпечення безпеки працівників медичної галузі необхідно ухвалити закон про кримінальну відповідальність за побиття медичного працівника, адже останнім часом почастішали випадки нападу та побиття працівників бригад швидкої допомоги. 

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.
ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com