Метеорологи розповіли, якою буде погода в 2021 році – Запоріжжя Інфо

Метеорологи розповіли, якою буде погода в 2021 році

Метеорологи прогнозують, що 2021 рік буде прохолоднішим за нинішній

У 2021 році на нашій планеті стане прохолодніше, але рік все ж залишиться одним із 6 найбільш теплих. Про це повідомляють вчені з Метеорологічного бюро Великої Британії передає BBC News.

“Вчені Метеорологічного бюро Великої Британії прогнозують, що в 2021 році в усьому світі буде трохи прохолодніше. Внаслідок погодного явища Ла-Нінья температура знизиться, але парникові гази залишаться найбільшим впливом”, – йдеться в повідомленні.

Метеорологи пояснюють, що Ла-Нінья виникає, коли потужні вітри переносять теплі води у верхньому шарі Тихого океану з Південної Америки на Філіппіни. На поверхню піднімаються холодні води з глибин.

Це знизить температуру океану на 1-2 градуси і не дасть 2021 року встановити температурні рекорди. Однак, додають вчені, через глобальне потепління в наступному році буде набагато тепліше, ніж у минулі періоди Ла-Нінья в 2000 і 2011.

Так, згідно з прогнозами, температура в світі в 2021 році очікується на 0,91–1,15 градуса вищою, ніж у 1850-1900 роках, проте це не поб’є температурні рекорди попередніх років.

У метеорологічному бюро Великої Британії відзначають, що 2016 визнано найтеплішим роком за всю історію спостережень, на друге місце є 2 претенденти: 2019 і 2020, а 2021 вийде на шосте місце.

У Всесвітній метеорологічній організації ООН відзначають, що Ла-Нінья, як очікується, буде від помірної до сильної. Востаннє це явище було сильним у 2010-2011 роках.

“Ла-Нінья є основними, природними рушійними силами кліматичної системи Землі. Але всі природні кліматичні явища зараз відбуваються на тлі антропогенної зміни клімату, яка посилює екстремальні погодні умови і впливає на гідрологічний цикл”, — сказав генеральний секретар ВМО професор Петтері Таалас.

Цикл Ла-Нінья/Ель-Ніньйо вважається другим за важливістю фактором, що впливає на температури Землі, головним залишається збільшення кількості парникових газів у атмосфері.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.
ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com