Мешканка Запорізької області отримала паспорт громадянки України у 82 роки – Запоріжжя Інфо

Мешканка Запорізької області отримала паспорт громадянки України у 82 роки

Мешканка Запорізької області Світлана Лепікаш вперше отримала паспорт громадянки України у 82 роки. 3-го вересня у Більмацькому районному секторі управління Державної міграційної служби їй вручили новеньку ID-картку.

Раніше пані Світлана мешкала у селі Павлівське та мала лише радянський паспорт зразку 1974 року, втім, за її словами, проблем ніколи не виникало. З 1995 року вона отримувала пенсію, але її приносив листоноша.

Ситуація змінилася, коли переїхала до сина у село Новоукраїнка: потрібно було оформити документи, щоб отримувати пенсію за новим місцем проживання.

“Сюди син мене забрав, всі роки він про мене турбувався. Він теж інвалід 3-ої групи, але дивився за мною. В нього тут (в Новоукраїнці – ред.) будинок. І він став добиватись: каже, як ти так, мамо. Він поїхав у паспортний стіл, зібрав документи, став возити мене”,  розповідає жінка.

Спочатку жінка з сином звернулися до пенсійного фонду, з заявою про взяття її на облік та переведення пенсії. Але оскільки з наявних документів, у неї був лише паспорт громадянки СРСР, в оформленні документів їй відмовили.

Тоді довелося звертатися до міграційної служби, аби отримати новий паспорт, але там виникли нові перепони: радянська “червона книжечка” була єдиним документом, що зберігся у жінки, окрім того, отримувала документ вона свого часу у Криму, і весь архів наразі перебуває на тимчасово окупованій території. Таким чином, не було ніяких документальних підтверджень, що до міграційників звернулася саме Світлана Лепікаш.

“В Законі прописано що, якщо ми не можемо ідентифікувати особу, ми відмовляємо їй в отриманні паспорта. І один зі шляхів розв’язання цього питання – це звернення до суду, і суд має встановити. Суд не приймав документи без нашої офіційної відмови, і це перший крок був” розповів Андрій Приходько, завідувач Більмацького районного сектору управління Державної міграційної служби України в Запорізькій області.

Тоді до розв’язання проблеми доєдналося Більмацьке бюро правової допомоги. Фахівець-юрист допоміг підготувати позов до суду.

“В суді було встановлено юридичний факт, що це саме ця особа. Це дозволило отримати документи, за допомогою яких людина могла звернутися до Більмацького міграційного відділу й отримати паспорт” каже Павло Наливайко директор регіонального Центру з надання безоплатної екстреної правової допомоги в Донецькій та Запорізьких областях.

Павло Наливайко додав: для того, щоб оформити Світлані Лепікаш паспорт громадянки України знадобилося два місяці. Тепер пенсіонерка зможе отримувати пенсію та субсидію.
ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від GiraffВід Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com