Куди витратити 200 млрд дол.: Ілон Маск готовий віддати свої статки на корисну справу - Запоріжжя.Info

Куди витратити 200 млрд дол.: Ілон Маск готовий віддати свої статки на корисну справу

Як виявилося, заробити великі гроші простіше, ніж вирішити, куди їх витратити з користю

Засновник Tesla і SpaceX Ілон Маск днями став найбагатшою людиною у світі. Його статки, за даними Bloomberg Billionaires Index, перевищили 200 млрд дол. Тепер він, як пристойний мільярдер, думає, куди би ці гроші витратити, і навіть залучив до цієї справи громадськість у вигляді читачів його Twitter.

Маск став найбагатшою людиною у світі 7 січня 2021 року, його статки сягнули 209 млрд дол. Він посунув на друге місце Джеффа Безоса, засновника Amazon, чий статок оцінюють у 186 млрд дол. (до слова, Безос протягом трьох років очолював рейтинг найбагатших людей планети). А можливим це стало переважно завдяки акціям Tesla: вони у 2020 році додали 720% до вартості. Таким чином, статки Ілона Маска збільшилися менш ніж за рік на 160 млрд дол. (ще в березні 2020 року вони становили близько 24,6 млрд дол.).

Витратити свої статки Маск вирішив на благодійність, але тут зіткнувся з проблемою: знайти відповідну ініціативу складніше, ніж може здатися на перший погляд. Він звернувся до своїх передплатників у Twitter із проханням порадити способи пожертвувати свої статки, щоб це дійсно принесло користь.

Подивимося, як розгортатимуться події, але раніше Ілон Маск вже заявляв про те, що готовий продати все своє майно і кошти спрямувати на колонізацію Марса. Головний мрійник Землі хоче побудувати місто на Червоній планеті. 

“Я вважаю, що це важливо, щоб людство стало космічною цивілізацією і багатопланетним видом. Для будівництва міста на Марсі буде потрібно багато ресурсів. Я хочу, щоб у мене була можливість зробити  якомога більший внесок у розвиток міста на Марсі”, — сказав Маск.

Ще у 2020 році Маск продав кілька об’єктів нерухомості, зокрема кілька будинків і віллу в Лос-Анджелесі. 

“У мене практично не буде власності, що має грошову цінність, окрім акцій компаній. Якщо на роботі багато справ, я волію просто ночувати на фабриці або в офісі. Очевидно, що ще потрібно житло, де можуть бути мої діти. Тому я можу його просто винаймати або щось в цьому дусі”,-заявив Ілон Маск.

Змагатися з ідеєю колонізувати Марс – завдання не з легких. Втім, ніхто з багатіїв більше за подібне не береться. Гроші щедрих меценатів ідуть переважно на більш земні потреби: боротьбу з бідністю, розвиток медицини, на екологічні програми, захист прав людини. Наприклад, Джефф Безос, один із найбагатших людей планети, пожертвував близько 100 млн дол. 32 організаціям, які допомагають безхатченкам, і 791 млн дол. – 16 екологічним організаціям. 

Але найщедрішим дарувальником виявився керівник Berkshire Hathaway Воррен Баффет. Протягом п’яти років він пожертвував близько 14,7 млрд дол. на проекти, відібрані фондом Білла Гейтса. Сам Гейтс із дружиною витратив на благодійність майже 10 млрд дол. Разом із Баффетом вони борються з бідністю, займаються лікуванням ВІЛ/СНІД. Фінансист Джордж Сорос витратив 3,1 млрд на ініціативи з розвитку демократії і прав людини.

Найбільш незвичайним мільярдером називають засновника магазинів Duty Free Чака Фіні. Він віддав на благодійність всі свої статки, а до 89-го року життя Фіні це майже 8 млрд дол. Він виділяв гроші на заснування і розвиток шкіл, наукових центрів, університетів і будинків для старих людей в Африці, США, Австралії.

Колишній мер Нью-Йорка Майкл Блумберг за 5 років витратив близько 3 млрд дол. на боротьбу з кліматичними змінами і на медицину. А засновник Facebook Марк Цукерберг віддав на благодійність 1 млрд дол., пожертвувавши на науку та освіту.

В Україні благодійність також розвивається. На регулярній основі пожертвування роблять переважно великі корпорації і благодійні фонди меценатів. Кошти спрямовують на медицину, підтримку ветеранів АТО/ООС та вимушених переселенців. 
Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz


Від Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com