
День Святого Миколая християни східного обряду в усьому світі традиційно відзначають 19 грудня. Це велике свято також дуже люблять діти через добру традицію знаходити вранці подарунки під подушкою, в шкарпетках або у взутті.
Батьки заздалегідь готуються до Дня Миколая й обмірковують, які краще підготувати презенти для своїх малюків, щоб влаштувати дітям справжнє диво і не дай Боже не зіпсувати святковий настрій.
Як свідчать легенди, Микола Чудотворець залишає слухняним діткам подарунки та солодощі, а шкодникам – прутик чи шматочок вугілля. Так святитель заохочує малят до добрих справ і вчинків, обдаровуючи за хорошу поведінку.
Для мам і тат, які планують приміряти на себе роль Миколи Угодника і тихенько в ніч проти 19 грудня залишити презент своїм дітям, є певні рекомендації, що не слід дарувати на День Миколая.
Які подарунки на Миколая не потрібно дарувати дітям
- Оскільки це свято вважають сімейним, не бажано вибирати подарунок, який зможе відтягти дитину від батьків і захопити усю увагу, не порушить сімейну єдність – тому модні гаджети дарувати не радять.
- Святий єпископ міста Миру в Малій Азії, який жив у III столітті – був знаменитий своєю щедрістю і допомогою бідним і малозабезпеченим, тому часто акцент в подарунках роблять на певну скромність. Так, для габаритних подарунків може відмінно підійти інше свято (наприклад – Новий рік), але не День Миколая.
- Також настійно не радять дарувати дітям у день пам’яті святого військові іграшки чи іграшкову зброю.
- Іграшки з маленькими гострими деталями, які малята можуть проковтнути або поранитися ними, не слід дарувати взагалі до досягнення більш старшого віку.
- Не рекомендують дарувати дітям коштовності та гроші, адже Микола Чудотворець все своє багатство роздавав біднякам і людям в серйозній скруті. Так, навпаки можна вибрати для дитини набір для творчості та заохочувати до створення добрих веселих святкових листівок з теплими побажаннями. Адже такі гарні вчинки – вже початок підготовки та збирання “балів” до наступного Дня святого Миколая.