ДБР порушило справу проти Рожкової та Дідковського за привласнення 900 млн грн "Приватбанку" - Запоріжжя.Info

ДБР порушило справу проти Рожкової та Дідковського за привласнення 900 млн грн “Приватбанку”

Державне бюро розслідувань (ДБР) розпочало досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення щодо причетних до неправомірної розтрати коштів на юридичні послуги компанії “Астерс Консалт” за договором із “Приватбанком” та зловживань співробітників Національного банку України (НБУ), зокрема заступника голови Нацбанку Катерини Рожкової.

Про це йдеться в листі ДБР громадської організації “Громадський комітет національної безпеки”, текст якого мають у своєму розпорядженні “Українські Новини”.

“Внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України, та розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні №62020000000001029”, – йдеться в листі до “Громадського комітету національної безпеки”.

Раніше ГО “Громадський комітет національної безпеки” звернувся до ДБР з проханням розслідувати факти кримінальних правопорушень. Йдеться про завищену вартість юридичних послуг та причетність співробітників НБУ до розтрати коштів на юридичні послуги “Астерс Консалт” за договором з “Приватбанком”.

Згідно з текстом листа, витрати “Приватбанку” за контрактом з AlixPartners з 2017 року становили 265 млн гривень, а з “Астерс Консалт” – близько 700 млн гривень. 

“Ми вважаємо, що в діях посадових осіб НБУ, директора і власника ТОВ “Астерс” і ТОВ “Астерс Консалт” Дідковського Олексія Володимировича, Рожкової Катерини Вікторівни та інших посадових осіб НБУ і “ПриватБанку” є ознаки вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст. 191, ч. 2 ст. 364 КК України”, – сказано у зверненні “Громадського комітету національної безпеки”.

Раніше видання “Обозреватель” писало, що державний “Приватбанк” і Нацбанк України витратили на нібито боротьбу з колишнім власником фінустанови Ігорем Коломойським 900 млн гривень. Велика частина цієї суми дісталася українській юридичній компанії “Астерс Консалт” Олексія Дідковського.

Також повідомлялося, що Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) подав позов до Господарського суду Києва до екс-власників і топ-менеджерів “Платинум Банку”, серед яких і заступник голови НБУ Катерина Рожкова. ФГВФО обґрунтовував позов тим, що колишні посадові особи “Платинум Банку” “внаслідок неналежного виконання своїх службових обов’язків, що проявилося у прийнятті необґрунтованих рішень”, завдали збитків банку в розмірі 14,8 млрд гривень, які складаються із сум неповернених і списаних у збиток кредитних коштів.
Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz


Від Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com