ДБР оголосило підозру у справі про авіакатастрофу Ан-26 командувачу Повітряних сил ЗСУ – Запоріжжя Інфо

ДБР оголосило підозру у справі про авіакатастрофу Ан-26 командувачу Повітряних сил ЗСУ

Також письмове повідомлення про підозру вручили керівнику польотами військової частини аеродрому в Чугуєві, а також командиру частини, який затвердив план польотів із порушеннями

Державне бюро розслідувань оголосило підозру командувачу Повітряних сил України Сергію Дроздову в службовій недбалості у справі про авіакатастрофу літака. Про це на брифінгу повідомив начальник відділу ДБР Вадим Приймачок.

Також письмове повідомлення про підозру вручили керівнику польотами військової частини аеродрому в Чугуєві, а також командиру частини, який затвердив план польотів із порушеннями. 

“На сьогодні ми вручили письмове повідомлення про підозру керівнику польотів військової частини А4104, який у цей день здійснював управління польотами, повідомлено про підозру командиру вказаної військової частини, який затверджував план польотів із порушеннями, а також командувачу Повітряних сил ЗСУ, який проявив службову недбалість, недбале ставлення до своїх службових обов’язків, що спричинило цю трагедію”, – повідомив Примачок.

Зокрема, встановлено, що на борт літака були допущені сторонні особи, а саме курсанти-льотчики, що не мали досвіду в керуванні літаком. За словами Вадима Приймачка, командир літака також не мав навичок керування літаком у нічний час. Разом з тим провину підозрюваних підтверджують результати проведеної експертизи.

“У ході проведеного у кримінальному провадженні великого комплексу слідчих дій, в тому числі за результатами військової експертизи, отримано беззаперечні докази, які вказують на порушення правил підготовки польотів, порушення правил польотів та порушення правил експлуатації. Щодо суті недбалості і цих порушень, то вони полягають у тому, що ці порушення були допущені як на стадії підготовки польотів, оскільки були допущені на борт літака особи, які взагалі там не мали бути, як на стадії здійснення польоту, коли було надано дозвіл на політ з порушенням як правил експлуатації літального апарата, так і правил здійснення польоту, так і на стадії, коли вже склалася кризова ситуація, то керівництво польотів не вжило достатніх адекватних заходів для того, щоб уникнути цієї катастрофи”, – повідомили в ДБР.

У ДБР також запевнили, що ці порушення правил польотів у підсумку призвели до авіакатастрофи літака і загибелі військовослужбовців.

У відомстві зазначили, що наразі підозрювані особи не затримані. Питання про обрання міри запобіжного заходу  вирішуватиме слідчий суддя за результатами розгляду клопотання органу досудового розслідування, погодженого з прокурором.

За інформацією ДБР, повідомлення про підозру оголошено особам з керівництва управління польотами за ст. 416 ККУ, санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до 15 років, а особам, які вчинили службову недбалість, це з командування Повітряних сил ЗСУ, повідомлено про підозру за ст. 425 ч. 3 ККУ, їм загрожує покарання до 7 років позбавлення волі.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.
ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com