Черговий скандал зі шкільним підручником: На фото замість українських солдатів – російські військові – Запоріжжя Інфо

Черговий скандал зі шкільним підручником: На фото замість українських солдатів – російські військові

Підручник із захисту Вітчизни перебуває в обігу вже 2 роки, помилку помітили лише зараз вчителі і батьки: виявилося, що форму і озброєння українських солдатів вивчали на прикладі російських військових

У українських підручниках із захисту Вітчизни для 10 класів замість фото українських солдатів опубліковані зображення військових російської армії. Про це повідомляє “Сегодня”.

“У це важко повірити, але наші школярі вивчають, як виглядає солдат Збройних сил України не на прикладі наших армійців, а російських”, – розповідає журналістка.

Зазначений підручник перебуває в обігу вже 2 роки. Він отримав позитивну оцінку в Міносвіти і навіть Міноборони, а помилку виявили лише зараз вчителі і батьки.

“Це автомат Калашникова 107-ї моделі, зі збільшеним магазином, елементи захисту, плечі, бронежилет, активні навушники на військових”, – так український морський піхотинець Олексій Годзенко описав деталі, які вказують, що на фото російські військові.

За його словами, зображення взяте з російського ресурсу.

Один з авторів підручника підтвердив, що фото запозичене з інтернету.

“Форма всіх армій світу приблизно однакова. Якщо взяти по тій фотографії, то там ніхто не може відрізнити, це російська або українська форма. Єдина відмінність, за якою можна знайти – це зброя, яку вони тримають в руках. Два види зброї російської та української – вони майже ідентичні. Тут помилка, що ми написали ВСУ. Ми її виправимо”, – запевнив заступник завідувача кафедри медицини катастроф та військової медицини Тернопільського державного медичного університету Ігор Гарасимов.

В Інституті модернізації освіти, де контролюють усунення помилок у підручниках, пояснили причину даного недогляду.

“Експерти, які брали участь в комісії, і фахівці Міноборони могли не помітити цю фотографію і не розгледіти деталі, тому що підручник був наданий в чорно-білому варіанті”, – розповіла старший науковий співробітник Інституту модернізації освіти Олена Гурська.

Після цього випадку інститут обіцяє впровадити норму, згідно з якою всі підручники потраплятимуть до експертів тільки в кольоровому вигляді.

Цей тираж-вилучать і перевидадуть підручник. Фото або приберуть, або видалять напис “Збройні Сили України”.

Нагадаємо, на початку грудня Верховна Рада відправила на доопрацювання законопроект № 3900 щодо забезпечення якості навчальної літератури.

У вересні стало відомо, що в українських підручниках для перших класів виявили грубі фактологічні помилки. Так, у книзі припустилися помилки про дату заснування Києва. У підручнику написали, що столиця України Заснована в XIX столітті, таким чином, видавці помилилися на кілька тисяч років.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.
ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com