Через коронавірус легальних ялинкових базарів у Києві стало менше – Запоріжжя Інфо

Через коронавірус легальних ялинкових базарів у Києві стало менше

Ринок продажу живих ялинок падає попри жваву торгівлю

Цього року попит на ділянки для ялинкових базарів помітно впав. Про це пише Ксенія Цивірко у матеріалі для 112.ua “Зелені ялинки і сірі схеми. Скільки коштує новорічне дерево – 2021 і як купити його легально”, посилаючись на комунальне підприємство “Світоч”.

“Багатьом змішав карти коронавірус: підприємці не знають, яким буде попит і чого очікувати від ринку. Інших не влаштовують розміщення і логістика. Цього року ми пропонуємо 57 адрес, і 12 з них все ще не зайняли”, – розповіли в КП.

У Києві питаннями виділення ділянок для ялинкової торгівлі займаються кілька комунальних підприємств, з якими потрібно буде укласти договір: його вартість в середньому становить 5 тис. грн. Також продавати хвойні дерева можна і на території комерційних ринків: з їх адміністрацією укладається угода, а підприємець зобов’язується щодня сплачувати “ринковий збір”.

Ринок продажу живих ялинок падає попри те, що, за підрахунками автора матеріалу, за 2 тижні жвавої торгівлі одна точка приносить близько 2 тис. дол.

“Загалом офіційні розцінки дуже скромні: для купівлі високої двометрової ялинки 300 грн вистачить з головою. Однак скористатися такою вдалою пропозицією можуть тільки ті, хто живе неподалік від лісгоспу або має власне авто для перевезення. Решта в пошуках новорічного дерева вирушає на найближчий ринок, де покупців чекають все ті самі ялинки з лісгоспу, але вже в 5-10 разів дорожче”, – підкреслює автор.

Що ж стосується заготівель дерев від лісових господарств, то в цілому по країні є можливість легально зрубати всього 520 тис. хвойних дерев. Також законно живі дерева можуть вирощувати фермери. Втім, автор матеріалу вказує, що в умовах пандемії коронавірусу страждає не тільки пропозиція, а й попит на ялинки.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.
ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com