77 інцидентів. У 2020 році зафіксовано зростання фізичної агресії до журналістів, – НСЖУ - Запоріжжя.Info

77 інцидентів. У 2020 році зафіксовано зростання фізичної агресії до журналістів, – НСЖУ

Сімдесят сім випадків застосування сили до журналістів в Україні зафіксовано у 2020 році в рамках “Індексу фізичної безпеки журналістів”, який Національна спілка журналістів України проводить спільно з партнерськими організаціями. Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова НСЖУ Сергій Томіленко.
 
Водночас загальна кількість постраждалих працівників медіа ще більша – 101, адже часто фіксуються напади на знімальні групи або групи журналістів. У 2019 році трапилися 75 інцидентів застосування сили до журналістів, у яких постраждали 86 медійників. Зростання випадків фізичної агресії щодо журналістів в НСЖУ насамперед пов’язують із психологічною напругою в суспільстві, викликаною запровадженими урядовими карантинними обмеженнями.

 
Антирейтинг проявів фізичної агресії до журналістів у 2020 році традиційно очолив київський регіон. У столиці та області – 26 випадків застосування сили до працівників ЗМІ. На другому місці – Одеська область (9 випадків), у Львівській і Харківській – по 6, у Дніпропетровській і Херсонській – по 5.

 
Стабільно високим лишається рівень фізичної агресії до жінок-журналісток: у 2020-му році постраждали 36 працівниць медіа (у 2019-му – 34).

 
Новою небезпечною темою є висвітлення дотримання в Україні карантинних обмежень. Таких випадків, коли порушники карантину нападали на представників ЗМІ, зафіксовано 14.
 
Представники поліції чи різних правоохоронних структур застосовували силу до медійників 6 разів, посадовці, депутати й чиновники – 4 рази. Один випадок відбувся із застосуванням зброї.

 
У Національній спілці журналістів України переконані, що професію журналіста робить небезпечною системна безкарність за злочини проти працівників ЗМІ та атмосфера ворожнечі, яка розпалюється публічними особами. Водночас у НСЖУ відзначають, що в 2020 році Національна поліція, як правило, оперативно реагувала на повідомлення про перешкоджання журналістській діяльності. Але без прецедентів успішних розслідувань та вагомого покарання нападників хвилю фізичної агресії проти працівників ЗМІ в Україні не зупинити.

 
“Нині в суспільстві немає розуміння суті професії й важливості місії, яку виконують журналісти. Цькування, свідоме залякування, грубе перешкоджання професійній діяльності для декого – своєрідна норма. І це робить професію журналіста небезпечною”, – коментує голова НСЖУ Сергій Томіленко.
 
Очільник спілки нагадує, що нерозкритими лишаються резонансні вбивства журналістів. Повністю відсутній прогрес у справі вбитого у 2019 році журналіста-розслідувача з Черкас Вадима Комарова.

 
“Професія журналіста є дуже важливою для суспільства. Представники ЗМІ наражають себе на небезпеку, працюють без вихідних. Висвітлюють найгостріші моменти, ризикують здоров’ям і життям під час пандемії чи збройних конфліктів. Держава має гарантувати захист права на безпечну роботу й викорінення системної безкарності за злочини проти журналістів”, – наголошує Сергій Томіленко.

 
Нагадаємо, “Індекс фізичної безпеки журналістів” – це щомісячний моніторинг фактів фізичної агресії до журналістів в Україні. “Індекс…” укладають спільно НСЖУ й партнери: ГО “Інформаційна безпека”, ГО “Платформа прав людини”, Академія української преси та Інститут розвитку регіональної преси.

 
Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz


Від Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com