Google присвятив Doodle відомій українській художниці Катерині Білокур - Запоріжжя.Info

Google присвятив Doodle відомій українській художниці Катерині Білокур

Сьогодні виповнюється 120 років від Дня народження відомої української художниці, про роботи якої в минулому столітті дізнався весь світ, і високо оцінив Пабло Пікассо

Google присвятив Doodle відомій українській художниці Катерині Білокур, у якої сьогодні День народження.

“Сьогоднішній Doodle святкує 120-річчя української художниці Катерини Білокур, віртуоза-самоуки, яка здобула міжнародну популярність своїми деталізованими і яскравими картинами, особливо тими, в яких особлива увага приділяється квітам. Завдяки мужній відданості своєму ремеслу, Білокур подолала великі негаразди і заслужила визнання поряд з майстрами-художниками свого часу”, – йдеться в повідомленні.

Катерина Білокур народилася цього дня, 1900 року, у селі Богданівка Пирятинського повіту Полтавської губернії (нині це Яготинський район Київської області) в бідній селянській родині. Їй було відмовлено в початковій освіті, і вона всі дні працювала на фермі, але це не завадило їй малювати картини. Щоб у вільний час займатися творчістю, Білокур своїми руками створювала кисті з натуральної сировини, і фарби з таких продуктів, як буряк і бузина. Природа слугувала їй музою, пише Google.

Коли мисткині було майже 40 років, в її житті стався випадковий поворот. Натхненна піснею, почутою по радіо, Білокур написала листа подяки українській співачці Оксані Петрусенко, доповнивши його своєю оригінальною картиною. Петрусенко була настільки вражена, що допомогла Білокур прокласти шлях до перших виставок її робіт.

Протягом наступних двох десятиліть унікальні, неперевершеної краси картини української художниці досягли міжнародної аудиторії, зокрема, отримавши величезну похвалу від іспанського майстра Пабло Пікассо на виставці 1954 року в Парижі.

За свої життєві досягнення Білокур була удостоєна звання Народної художниці України, вищої мистецької нагороди для громадян України. 

“Вітаємо з Днем народження художницу, яка довела, що розкрити свій потенціал ніколи не пізно”, – резюмували в Google.
Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz


Від Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com