Білорусь попросили відсторонити від участі в Євробаченні-2021 - Запоріжжя.Info

Білорусь попросили відсторонити від участі в Євробаченні-2021

З листом до Європейської мовної спілки звернувся Білоруський фонд культурної солідарності

Білоруський фонд культурної солідарності звернувся з листом до Європейської мовної спілки (ЄМС) з проханням відсторонити Белтелерадіокомпанію від членства в організації і, як наслідок, від участі в Євробаченні-2021. Текст листа був опублікований на сторінці фонду у Facebook.

У посланні фонд звернувся до Президента ЄВС Дельфіни Ернотте Кунчі, віце-президента Петра Дворжака і генерального директора Ноеля Каррана з пропозицією переглянути умови співпраці з Белтелерадіокомпанією. Зокрема, заборонити держмовнику визначати учасника від країни на пісенному конкурсі Євробачення і транслювати сам конкурс, який пройде в травні цього року в Роттердамі. Свою підтримку ініціативі висловили Координаційна рада білоруської опозиції, Народне антикризове управління і особисто Світлана Тихановська.

“Нелегітимний режим Лукашенка спирається на силу спецслужб і пропаганди, відповідальність за яку несе БТРК. Це інструмент тиску, який також використовується для прикриття державних злочинів і обману мільйонів білорусів. Я вимагаю виключення БТРК з ЄМС. Як і у випадку з чемпіонатом з хокею. Про це я заявила на зустрічі з міністрами закордонних справ ЄС 27 січня”, – сказала з цього приводу Тихановська.

Тим часом, білоруський мовник у січні відкрив прийом заявок на національний відбір до пісенного конкурсу. Минулорічним переможцям, дуету VAL держтелерадіокомпанія відмовила у праві брати участь в Євробаченні-2021 під приводом того, що у артистів “немає совісті”. Учасники дуету Влад Пашкевич і Валерія Грибусова підтримали протестуючих співгромадян, які вийшли на вулиці після того, як Олександр Лукашенко був оголошений переможцем президентських виборів у серпні 2020 року. Білоруси вважають ці вибори сфальсифікованими. Результати голосування не визнали майже ніде у світі.

Раніше в січні Рада Міжнародної федерації хокею прийняла рішення перенести з країни чемпіонат світу з цього виду спорту. До цього закликали уряд другої країни-господині турніру Латвії, Європейський парламент, деякі національні хокейні Федерації і спонсори чемпіонату. Зараз вирішується питання про подальшу долю турніру.
Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz


Від Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com