Вибори у смартфоні — коли українці зможуть голосувати онлайн – Запоріжжя Інфо

Вибори у смартфоні — коли українці зможуть голосувати онлайн

У Кабміні обіцяють, що функціонал держави у смартфоні зростатиме. Український уряд готує апгрейд – можливість обирати владу з допомогою додатку “Дія”. Міністерство цифрової трансформації активно працює над тим аби привчити українців до діджиталізації.

У майбутньому планують обирати владу з допомогою смартфону. Ідея значно спрощує виборчий процес і для виборців, і для держави. Своєю чергою ЦВК набагато швидше зможе порахувати голоси. Раніше Володимир Зеленський пообіцяв, що наступного президента у 2024 році, обиратимуть онлайн.

Володимир Зеленський, скріншот з відео

Мінцифри вже запустило додаток “Держава і я” або просто “Дія”, яким почали користуватися вже понад три мільйони українців. У майбутньому в додатку буде функція, яка дозволятиме не йти на дільницю, а проголосувати онлайн, пообіцяли в Кабінеті міністрів. Однак відповідна опція буде доступна ще не скоро. На місцевих виборах у 2020 році планують лише перевірити систему.

“На місцеві вибори ми планували зробити тестовий цифровий округ. Людина зможе зареєструватися в цьому окрузі умовно віртуальному і голосувати онлайн. Ми до цього готуємося, працюємо з ЦВК. Є дуже багато питань, які виникають в комісії, але ми працюємо над цим.”, – повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Паспорт у смартфоні, скріншот: YouTube

Також розробляється концепція для пілотного електронного голосування на закордонних виборчих дільницях. Міністр наголосив, що технічно e-голосування можна зробити по всій країні, але є чимало питань щодо кібербезпеки, а для пошуку відповідей потрібен час. Однією з проблем Федоров вважає низьку цифрову культуру в Україні. “Люди не до кінця довіряють такій системі, оскільки вважають, що є можливість для масштабних маніпуляцій”, – пояснює міністр.

Проте експерти зазначають, що проблеми полягають в іншому, – перш за все у відсутності юридичних підстав для проведення такої форми голосування. Оскільки спершу доведеться змінювати законодавство й зокрема Конституцію. Згідно з Основним законом вибори мають відбуватись шляхом таємного голосування й це також закріплено в міжнародному праві, а Кримінальний кодекс України (ст. 159) передбачає відповідальність за порушення таємниці голосування – штраф або навіть позбавлення волі.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com