Верховний суд спростував інформацію про скасування рішення щодо конфіскації "грошей Януковича" - Запоріжжя.Info

Верховний суд спростував інформацію про скасування рішення щодо конфіскації “грошей Януковича”

Сьогодні Верховний суд скасував ухвалу про відмову у відкритті апеляційного провадження за скаргами на вирок Краматорського міського суду щодо колишнього директора компанії «Газ Україна-2020» Кашкіна і призначив новий розгляд скарг.

Сьогодні Верховний суд не скасовував судове рішення щодо спеціальної конфіскації 1,5 млрд доларів колишнього президента України Віктора Януковича.

Про це йдеться в роз’ясненні суду у зв’язку з поширенням такої інформації у деяких соцмережах та ЗМІ.

“Судове рішення щодо спецконфіскації коштів компаній, пов’язаних з Віктором Януковичем, не було предметом розгляду ВС”, – йдеться в повідомленні.

У суді пояснили, що представники юридичних осіб Aldoza Investments Limited, Wonderbliss Ltd, Opalcore Ltd, Erosaria Ltd, Akemi Management Limited, Loricom Holding Group Ltd, Foxtron Networks Limited оскаржували в касаційному порядку ухвалу Апеляційного суду Донецької області від 24 травня 2017 року.

Цією ухвалою їм було відмовлено у відкритті провадження за їхніми апеляційними скаргами на вирок Краматорського міського суду Донецької області від 28 березня 2017 року щодо колишнього директора компанії “Газ Україна-2020” Аркадія Кашкіна.

Цим вироком було затверджено угоду між прокурором та підозрюваним про визнання винуватості та визнано винним Кашкіна за ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 4 ст. 28 (злочин, вчинений злочинною організацією), ч. 3 ст. 209 (легалізація майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України. “Касаційний кримінальний суд у складі ВС скасував ухвалу апеляційного суду про відмову у відкритті апеляційного провадження та призначив новий розгляд у суді апеляційної інстанції”, – зазначили в суді і наголосили, що вирок Краматорського міського суду від 28 березня 2017 року щодо Кашкіна також не був предметом розгляду.

Повний текст постанови ККС ВС буде проголошено 22 червня 2020 року о 12:00 (справа № 234/4135/17к, провадження № 51-6292км18).

28 березня 2017 року Краматорський міськсуд ухвалив рішення про спецконфіскацію 1,5 млрд доларів Януковича і його оточення в рамках процесу проти колишнього директора компанії «Газ Україна-2020» Кашкіна. Через місяць рішення набуло чинності, і конфісковані кошти було перераховано в держбюджет.

На той момент президент України Петро Порошенко заявив, що конфісковані кошти підуть, в першу чергу, на зміцнення української армії. 22 травня 2017 року генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що Генпрокуратура робить кроки, щоб засекретити рішення Краматорського суду, яким було конфісковано кошти Януковича та його оточення.

«Рішення Краматорського суду… Ми дійсно робимо кроки, щоб засекретити дане рішення з метою гарантування безпеки ключового свідка, вірніше не свідка, а особи, яка уклала угоду», – сказав він.

Тоді Луценко запевнив, що «жодних юридичних секретів в нас немає, але для нас дуже важливо гарантувати безпеку свідка, тим більше, є вже наступні особи, які допомагають нам йти тим же шляхом щодо інших активів».

Він наголосив, що «цей член злочинної організації, який пішов на угоду зі слідством, зголосився на активну участь і отримання грошової винагороди за участь у фіктивному підприємництві та легалізації коштів злочинної організації».ВІД OBLIVKI


ВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com