В ОП розповіли про очікування від міжнародних партнерів після визнання “ЛДНР” Росією – Запоріжжя Інфо

В ОП розповіли про очікування від міжнародних партнерів після визнання “ЛДНР” Росією

В Офісі президента переконані, що Захід має діяти принципово.

Радник глави офісу президента України Володимира Зеленського Михайло Подоляк прокоментував визнання Росією незалежності “ЛДНР”.

Він зазначив, що станом на день 22 лютого є певна локалізація ескалаційних ризиків на тій же частині території України, яка не контролювалася державою і де тривали бойові дії.

“Це ще раз доводить правильність аргументів президента Зеленського у спілкуванні з партнерами, коли українська сторона наголошувала, що закінчити війну на Донбасі означає ліквідувати основне джерело ескалаційних ризиків для сходу Європи. Росія зруйнувала Мінський формат і відповідний комплекс домовленостей. Чому це стало можливим? Очевидно, через недостатній тиск партнерів саме на російську сторону для того, щоб Росія виконувала свою частину зобовʼязань”, – зазначив він. 

Подоляк наголосив, що тепер питання в тому, щоб побачити достатньо потужну солідарну реакцію партнерів.

“На демонстративні ескалаційні кроки Росії має бути принципова політична й економічна реакція Заходу. Фактично, російська сторона випробовує здатність Заходу вже зараз довести, що слово Заходу має силу. Бачимо і продовження провокаційних обстрілів на Донбасі, руйнування соціальної та енергетичної інфраструктури. За це – повна відповідальність Росії, яка вже не тільки де-факто, але і де-юре визнала факт агресії проти України”, – заявив радник.

Він переконаний, що Захід має діяти принципово.

“Жорсткі і негайні санкції проти російських системоутворюючих банків, галузеві санкції, обмеження руху капіталу. Щоб подальша війна стала такою дорогою для агресора, що фактично неможливою”, – зазначив Подоляк.

Радник вважає, що При цьому треба зберігати напрямки для діалогу.

“Це питання не тільки України, але і партнерів – визначити такий формат подальшого діалогу щодо безпекової ситуації і гуманітарних питань, який може бути результативним. Притягнення сторони-ініціатора ескалації з визнанням квазіреспублік до фактичної юридичної відповідальності має бути частиною обов’язково переговорного процесу з гарантування безпеки”, – підсумував він.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com