У Яценюка прокоментували його можливе призначення головою НБУ - Запоріжжя.Info

У Яценюка прокоментували його можливе призначення головою НБУ

Чутки про призначення експрем’єра Арсенія Яценюка головою Нацбанку є цілеспрямовано поширюваним фейком. Але навіть якщо така пропозиція буде, він її відкине.

Про це написала на своїй сторінці Facebook прес-секретар Арсенія Яценюка. «Знову понеслися чутки і посипалися «заказухи» про призначення Арсенія Яценюка на посаду голови НБУ», – заявила вона і нагадала, що вже не раз їх спростовувала – і в травні 2017-го, і в лютому 2018-го, і в лютому 2019-го і в березні 2020-го. Прес-секретар запевнила, що Арсеній Яценюк не розглядав, не розглядає і точно не розглядатиме такої можливості.

Нагадаємо,  1 липня 2020 року Смолій написав і подав президенту Володимиру Зеленському заяву про звільнення у зв’язку з відставкою за власним бажанням.

Смолій пояснив своє рішення тим, що тривалий час на НБУ здійснюється систематичний політичний тиск, що робить неможливим ефективне виконання ним своїх обов’язків.

Раніше посли G7 в Україні закликали депутатів не загрожувати незалежності НБУ. У G7 побоюються, що втрата Нацбанком незалежності зашкодить довірі інвесторів та поставить під загрозу міжнародну підтримку українського уряду. Рішення Ради про перевірку НБУ відбилося і на українських цінних паперах. Bank of America відразу знизив їх рейтинг.

Топ-посадовці НБУ неодноразово скаржились на переслідування. Зокрема,  заступник голови Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова заявила про тиск на НБУ за допомогою замовних протестів. Минулого року правління Нацбанку звинуватило екс-власника «Приватбанку» Ігоря Коломойського у тиску та спробі дискредитувати регулятора.

Наслідком відставки Смолія стало те, що Міністерство фінансів України відмовилось від розміщення єврооблігацій з погашенням у 2033 році. Пропозицію про викуп випусків попередніх років також відкликано.

Офіс президента України застеріг від переведення обговорень діяльності НБУ у політичну площину, оскільки це може негативно вплинути на «інституційну спроможність та незалежність» Нацбанку.ВІД OBLIVKI


ВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com