Рух України до НАТО, які кроки вже зроблено - Запоріжжя.Info

Рух України до НАТО, які кроки вже зроблено

У МЗС розповіли про політичні кроки,  зроблені для зближення України з Альянсом.

«План дій для України щодо членства в НАТО – так званий ПДЧ – є, стратегічно його погоджено давно, але тактичне рішення щодо його запровадження союзникам ще треба прийняти. Звісно, цього не станеться, якщо Україна не виконає низку вимог і не покаже прогрес у реформуванні оборонної галузі», – розповів заступник міністра закордонних справ України Єгор Божок в інтерв’ю.

Представник МЗС розповів про реформи, зроблені для вступу України в НАТО.

«Реформи галузі безпеки й оборони, розвідки, ЗСУ – все це є рухом до Плану дій щодо членства в НАТО, «який давно вже перебуває на нашому горизонті». Питання надання Україні Плану дій щодо членства принципово узгоджено в НАТО вже давно, і на сьогодні союзникам треба ухвалити тільки тактичне рішення», – сказав Божок.

На шляху до цього Україна зробила низку кроків. Наприклад, перевела оборонне відомство на стандарти НАТО. Ще треба втілити у Генштабі ЗСУ так звану J-структуру, яка притаманна всім країнам НАТО, але це питання технічне.

«Політичні кроки вже зроблені: ухвалений відповідний закон, президент його підписав. Ми дійсно маємо серйозний прогрес», – підсумував Божок.

Нагадаємо, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба вважає, що Україна цікава НАТО, тому її приєднання до Альянсу неминуче. На його думку, вступ країни до Альянсу можливий навіть з тимчасово окупованими територіями.

У Міноборони повідомили, що головним завданням відомства повинна бути максимальна здатність ЗСУ взаємодіяти з силами НАТО.

Україна підготувала необхідну військову базу для того, щоб приєднатися до Партнерства заради миру розширених можливостей НАТО (Enhanced Opportunity Partnership).ВІД OBLIVKI


ВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com