В Ірані назвали нову причину утримання самописців літака МАУ | Запоріжжя.Info

В Ірані назвали нову причину утримання самописців літака МАУ

“Чорні скриньки” збитого в небі над Іраном на початку року українського літака не були відправлені Києву вчасно через пандемію коронавірусу, заявив у понеділок, 15 червня, представник уряду Ірану Алі Рабей.

“З найперших днів після цього сумного інциденту ми оголосили про готовність співпрацювати у вивченні чорних ящиків українського літака. З нашого боку нам нема чого приховувати. Якщо розшифрувати їх можна буде в Україні, це буде зроблено в Україні. В іншому випадку їх розшифрують у Франції”, – сказав він на пресконференції в Тегерані, передає агенція “Інтерфакс”.

“Вимушена затримка була викликана припиненням міжнародних рейсів через пандемію коронавірусу”, – пояснив Рабей.

За його словами, цей процес відновиться після хоча б часткового повернення до нормальної роботи міжнародних рейсів, а також за підсумками переговорів між Іраном та іншими залученими в цей процес сторонами.

Як повідомлялося, літак авіакомпанії МАУ Boeing 737-800, що виконував рейс Тегеран-Київ, розбився вранці 8 січня 2020 року невдовзі після вильоту з аеропорту. Усі 167 пасажирів і 9 членів екіпажу загинули. Серед загиблих – 11 громадян України (серед них дев’ятеро членів екіпажу), 82 громадянина Ірану, 63 – Канади, 10 – Швеції, четверо – Афганістану, по троє – ФРН і Великобританії.

11 січня іранська влада визнала, що Boeing помилково збили іранські військові. Президент Ірану Хасан Роухані пообіцяв, що усі причетні до збиття літака МАУ будуть покарані.

Київ досі веде переговори щодо отримання чорних скриньок збитого літака МАУ, а також для узгодження з іранською владою механізмів юридичної відповідальності за цю трагедію, але поки що безуспішно.

У середині травня в українському МЗС заявили, що у разі відсутності співпраці з боку Ірану в розслідуванні аварії літака, Україна звернеться до Міжнародного суду ООН.

7 червня у МЗС Ірана заявили, що розслідування катастрофи українського літака майже завершено. Тоді Тегеран вкотре відмовився передавати Україні “чорні скриньки” збитого літака, пояснивши, що вони не містять важливої інформації.Від Oblivki


Від Giraff


Від NovostimiraВід Mediametrics

Мы в соц. сетях