СБУ викрила чиновників, які викрали десятки тисяч гектарів державних земель - Запоріжжя.Info

СБУ викрила чиновників, які викрали десятки тисяч гектарів державних земель

Оперативники Служби безпеки України (СБУ) виявили схему розкрадання державних земель чиновниками Держгеокадастру. Організатори діяли через систему документообігу установи, викравши з її допомогою десятки тисяч гектарів.

Про це повідомили в прес-службі СБУ.

Відзначається, що оперативники задокументували фальсифікацію інформації співробітниками Держгеокадастру, в автоматизованій системі управління документами “ДокПроф 3”. “Через дії зловмисників, регіональні управління Держгеокадастру не могли розпоряджатися земельними ділянками сільськогосподарського призначення. Серед іншого, зловмисники міняли цільове призначення землі, передавали її у власність інших осіб без процедур – просто змінюючи документи в системі”, – уточнили в спецслужбі.

Для забезпечення роботи злочинної “схеми” фігуранти організували кілька бек-офісів, які являти собою “приватні аналоги” регіональних підрозділів установи.

Друга схема, виявлена ​​співробітниками СБУ в Держгеокадастру, була організована для роботи з “елітними” земельними ділянками в Запорізькій і Донецькій областях.

Чиновники оформляли вільні ділянки землі на підставних осіб, частина з яких навіть не знала про угоду. При цьому значно перевищувались обсяги дозволених квот, коли в одні руки передавалося понад 2 тисячі гектарів.

За оперативними даними, за цією схемою у власність підставних осіб переоформлені земельні ділянки загальною площею понад 20 тисяч гектарів.

В рамках кримінальної справи проведено більше 40 обшуків в 6 обласних підрозділах Держгеокадастру, офісних приміщеннях і за місцями проживання фігурантів. В ході обшуків вилучено документацію, печатки підприємств, договори, електронні ключі доступу до інформаційних систем держустанови, чорнові записи про незаконне виділення земельних ділянок, мобільні телефони та комп’ютерна техніка з інформацією про реалізацію протиправної схеми.

Оперативні заходи проводилися СБУ спільно зі слідчими Національної поліції під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора. Слідчі дії тривають.ВІД OBLIVKI


ВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com