Зеленський підписав закон про ринок землі – Запоріжжя Інфо

Зеленський підписав закон про ринок землі

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про ринок земель сільськогосподарського призначення.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

«Це історичний момент для всіх українців і для мене особисто. Україна чекала на цей закон з часу здобуття незалежності. Це була нелегка боротьба. Але ми знали, що робимо це для українців», — повідомив Зеленський.

В Офісі президента нагадують, що ухвалений Радою закон про ринок землі передбачає, що купувати та продавати сільськогосподарську землю дозволять з 1 липня 2021 року і лише фізичним особам в обсязі до 100 гектарів. З 1 січня 2024 року таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати до 10 тисяч гектарів землі.

Зеленський вважає, що закон про ринок сільськогосподарської землі має забезпечити конституційні права громадян України розпоряджатися своїм майном, а також дозволить розширити інвестиційні можливості в аграрному секторі України.

В ніч на 31 березня Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому закон про ринок сільськогосподарської землі. За це рішення проголосувало 259 депутатів. Рада розглядала законопроєкт про ринок землі з 6 лютого 2020 року. До другого читання депутати подали 4018 правок.

Ухвалення закону було однією з вимог Міжнародного валютного фонду для підписання нової кредитної програми на 5,5-8 мільярдів доларів. Єдиною невиконаною нині вимогою є ухвалення так званого банківського закону, який має остаточно заборонити повернення збанкрутілих т(та націоналізованих) банків колишнім власникам.

Зазначимо, що відповідно до соціологічних опитувань «Центру Разумкова», лише 21,4% українців підтримують запровадження ринку сільськогосподарського призначення.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com