Зеленський назвав дату проведення виборів на Донбасі – Запоріжжя Інфо

Зеленський назвав дату проведення виборів на Донбасі

Володимир Зеленський висловив думку, що місцеві вибори, які будуть проходити одночасно по всій країні, об’єднають Україну.

Президент України Володимир Зеленський висловив упевненість, що вибори на Донбасі відбудуться восени 2020 року одночасно з місцевими виборами по всій Україні. Крім того, він не виключив можливість заморожування збройного конфлікту.

На думку Володимира Зеленського, місцеві вибори, які будуть проходити одночасно по всій країні, об’єднають Україну. При цьому президент України наголосив, що вибори на Донбасі будуть можливими лише після завершення там військових дій і виведення іноземних збройних формувань.

“Наскільки це ймовірно? Якщо ми домовимося, все одно треба буде десь місяці три, як мінімум, для того, щоб там на місці забезпечити безпеку для всіх – і для журналістів, і для ЦВК, для всіх спостерігачів. Я чомусь вірю, що це можливо, є чомусь таке відчуття”, – підсумував президент.

Він сказав, що питання будуть вирішені після чергового саміту “нормандської четвірки”, проведення якого планують у квітні місяці.

“Якщо там буде знову топтання на місці, шанси на місцеві вибори зменшаться в рази”, – вважає Зеленський.

Главою держави було порушене питання обміну громадян, утримуваних на території супротивника. Зеленський запропонував розбивати ці довгі списки людей.

“На тій стороні близько 200 наших, у нас тут десь 175-180. А це означає, що за один раз їх повернути неможливо із-за підготовки документів. Тому цей процес буде ділитися на кілька обмінів”, – пояснив президент.

Обговорюючи можливість замороження конфлікту, Зеленський підкреслив, що цей процес не буде відрізнятися від того, що відбувається зараз.

“Розведення по всій лінії – це довгий процес, який займе багато років. Настільки довгий, що навряд чи хтось із лідерів “нормандії” залишиться на своєму місці”, – констатував він.

Підводячи підсумок, президент вказав про кого потрібно піклуватися, – це “про людей, які живуть у війні і про тих, хто поїхав, але хоче повернутися”.

“На окупованій території багато людей, які хочуть, щоб їх не кинули, і тому ми зобов’язані спробувати домовитися”, – указав президент.

Раніше повідомлялося:

Припинення вогню, деокупація, повернення людей і територій — основні питання, що будуть підніматися під час зустрічі в нормандському форматі. Це умови, що дають можливість проведення виборів на Донбасі.

Причина неможливості проведення виборів на Донбасі — конфлікт з Конституцією України — у статті 37 Основного закону зазначено, що в Україні забороняється створювати політичні партії і громадські організації з особами, які підтримують насильство і тероризм, які можуть призвести до зміни державного ладу, таку думку висловила голова правління Громадянської мережі «Опора» Ольга Айвазовська.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.
ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com