Запорізька нардепка від партії “Слуга народу” висловилася проти мовного закону - Запоріжжя.Info

Запорізька нардепка від партії “Слуга народу” висловилася проти мовного закону

Нардепка від партії “Слуга народу” Юлія Яцик наважилася виступити проти мовного закону в дискусії з проросійським депутатом від ОПЗЖ Сергієм Кальцевим.

Вчора, 16 січня, в Україні набула чинності стаття 30 закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Норми закону були прийняті ще у 2019 році парламентом попереднього скликання. Стаття передбачає, що підприємства, установи та організації усіх форм власності та підприємці мають обслуговувати клієнтів державною мовою. Також виробники та виконавці і продавці зобов’язані, відповідно до закону, надавати споживачам інформацію про свої товари, роботи чи послуги державною мовою. Українською має подаватися інформація на цінниках, в інструкціях, технічних характеристиках, маркуванні, квитках, меню тощо.

Крім того, тепер суб’єкти електронної комерції, зареєстровані в Україні, будуть зобов’язані забезпечити надання усієї інформації, визначеної законом, зокрема і щодо предмету електронного договору, державною мовою. Інформація може дублюватися іншими мовами, а на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися будь-якою іншою мовою, прийнятною для сторін.

З набуттям чиності дій мовного закону в Запоріжжі активізувалися проросійські політики, також свою позицію з цього питання проявили деякі депутати, що на перший погляд досі були нейтральними.

Своє “невдоволення” новими нормами закону висловив депутат обласної ради від ОПЗЖ Сергій Кальцев, втім – не дивно, бо ж він вже давно задекларував свою проросійську позицію. Кальцев процитував на своїй сторінці в Facebook народного депутата України ОПЗЖ Юрія Бойка, який вказав, що мовний закон – це дискримінація російської мови.

Юлія Яцик – народна депутатка від партії “Слуга народу” охоче почала дискутувати на цю тему. “Слуга” висловилася проти закону, який дає можливості для розвитку державної мови, більше того, вона повідомила, що її позиція активна і вона вживатиме заходів, щоб змінити прийняті правила.

“Неправда и то, чо мы его поддерживаем! (закон про мову, “ми” – слуги народу – ред.) Мы подали законопроект, которым предлагаем отменить драконовские штрафы 3400-6800 грн и 13500-18000 грн. за нарушение требований закона. То есть обязанность работников публичной сферы общаться на украинском – остаётся, но ответственность за несоблюдение этого требования – исключается”, – коментує депутатка.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Суперечку депутатів двох, вже тепер схожих політсил перервала запоріжанка Лілія Красілич, яка зазначила, що вдома нардепи можуть говорити будь-якою мовою, але мають поважати українську – як мову нашої держави.

“Таке відчуття, що у вас – все супер. Залишилося тільки на мові попіаритись. Для чого робити проблему? Вдома можете говорити як бажаєте, але поважайте державну українську мову в Україні. Я бачу, що вас зовсім не турбують ціни на енергоносії, коли людям немає чим платити, щоб не замерзнути”, – написала містянка.  

Нагадаємо, на думку авторів, закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» надає українській мові захищеності та простору для розвитку і поширення.

Читайте також: На мітинги проти будівництва Біляєвського каолінового кар’єра людей централізовано підвозили автобусами
Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz


Від Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com