З Чорнобиля на продаж везуть радіаційні ягоди та гриби - Запоріжжя.Info

З Чорнобиля на продаж везуть радіаційні ягоди та гриби

Поліція, що працює у зоні відчуження, затримала велику партію ягід та грибів з підвищеним рівнем радіоактивних елементів, які хотіли вивезти для продажу за межі Чорнобильської зони.

За даними поліції, зловмисники намагались вивезти 300 кілограмів ягід та 20 кілограмів грибів.

“Вилучені у громадян на території зони відчуження ягоди та гриби удвічі перевищували допустимі норми радіоактивних елементів цезію та стронцію”, – повідомила поліція.

Серед ягід найбільше чорниць, сезон збору яких зараз у розпалі.

гриби

Промисли радіаційних ягід та грибів можуть мати у зоні великий масштаб, адже зловмисники переміщались тут на автомобілі. Який вилучила поліція.

Загалом за липень поліцейські зони відчуження зафіксували 14 фактів незаконного переміщення за територію зони радіоактивного забруднення ягід та грибів. 16 порушників вже притягнули до адміністративної відповідальності та оштрафували.

Слідчі зони ЧАЕС відкрили вже 14 кримінальних справ за порушення вимог режиму радіаційної безпеки.

ягоди

Порушниками загрожує штраф від 850 до 1360 гривень або ув’язнення до трьох років.

У ягідний та грибний сезони багато експертів остерігаються, що радіоактивні продукти можуть незаконно потрапляти на ринки та місця стихійної торгівлі у найближчих до зони містах, зокрема, і в Києві.

Офіційні ринки зобов’язані перевіряти продукцію на вміст радіації, а от проконтролювати у стихійних місцях продажу і переходах складніше.ВІД OBLIVKI


ВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com