Яйця у 2021 можуть подорожчати ще більше – Запоріжжя Інфо

Яйця у 2021 можуть подорожчати ще більше

На початку 2021 року цілком може бути, що яйця коштуватимуть так само дорого, як і в грудні, або ціни знову підвищаться.

Яйця дорогі через те, що зросли ціни на кормову сировину, повідомили в Асоціації тваринників України.

“Наприкінці 2020-го ринок сировини був нестабільний, тому це супроводжується стрімким зростанням цін зернових, як-от кукурудза, пшениця, і білкових – шрот/макуха сої та соняшнику – на тлі їхнього дефіциту, це стало причиною подорожчання і комбікормів, які займають до 70−75 відсотків собівартості виробництва продукції”, — розповіла Ірина Бойко, експертка з птахівництва Асоціації тваринників України.

За її словами, через це фермери побоюються, що не вистачить корму. Тому деякі виробники скорочують поголів’я птиці, а деякі навіть змушені закриватися, щоб перечекати непередбачувані коливання”, — додала вона. До кінця грудня собівартість виробництва яєць на підприємствах коливається в межах 22 грн/10 шт., а кінцева ціна для споживачів — від 30 грн/10 шт.

Для виробників складно робити прогнози щодо цін на яйця в січні.

“Після новорічних свят попит споживачів знизиться, а ось ціна на яйця, найімовірніше, збільшиться у зв’язку з поступовим скороченням поголів’я птиці і продовженням зростання цін на ринку сировини”, – додала Ірина Бойко.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.
ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com